Є діри: як Росії досі вдається виготовляти зброю, попри санкції

20 листопада 2023, 21:42
Читать новость на русском

Проти Росії запроваджується Євросоюзом вже 12 пакет санкцій. Однак Москва продовжує виробляти зброю та закуповувати комплектуючи, обходячи обмеження.

Попри те, що Росії вдається обходити санкції, вони все одно важливі та приносять користь. Про це 24 Каналу розповів ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп, додавши, що важливо, наскільки контролюється виконання санкцій третіми країнами, які й поставляють комплектуючи для Росії.

До теми Як Китай постачає дрони Росії, обходячи санкції: схеми та де навчаються російські пілоти

У Заходу є важелі впливу

Важливо розуміти, що навіть якщо Росія виготовляє певну кількість ракет, якби не санкції, вона випускала б їх більше. І це означає, що санкційна політика працює. Також через санкції Росії доводиться переплачувати за комплектуючи більші суми.

З одного боку ракети Росією виготовляються і нібито результат санкцій відсутній. А з іншого, виробництво ракет коштує дорожче та виробляються вони у меншій кількості – і це вже говорить про дієвість санкцій,
– наголосив військовий оглядач.

Проте проблема для України та Заходу залишається. Росія за півтора року налагодила "сірі" схеми. Для цього росіяни мають великі дірки в "паркані" санкцій. Це насамперед Китай, Туреччина, Арабські Емірати, країни колишнього Радянського Союзу, завдяки яким Росія отримує:

  • товари подвійного призначення;
  • цивільні компоненти, які використовуються у виготовлені озброєння;
  • сировину та виробничу базу.

Чому санкції проти Росії не працюють повною мірою: дивіться відео

У США та Євросоюзу є важелі впливу на країни, що беруть участь у "сірих" схемах Росії. Якщо поставити умову цим країнам: або Росія, або ми, багато хто з них зробить вибір не на користь контрабанди з Москвою. Є різниця у тому чи втратити можливість вести бізнес з США, чи працювати по "сірих" схемах з Росією. Проте не зі всіма країнами це спрацює,
– зазначив Давид Шарп.

Виявляти ці схеми має й також Україна, і говорити про це весь час союзниками, які своєю чергою повинні не применшувати значущість подібного явища.

Санкції проти Росії: важливе

  • Євросоюз підготував 12 пакет антиросійських санкцій, в яких зокрема передбачено заборону на російські алмази. Також обмеження можуть бути спрямовані на попередження продажу російської нафти, що була придбана з порушенням існуючих санкцій.
  • Водночас Росія з початку повномасштабного вторгнення продовжує заробляти на продажах викопного палива. Йдеться про понад 550 мільярдів доларів. Попри запровадженні санкції, Євросоюз залишається одним з потужніших імпортерів російських енергоресурсів.
  • Також у Верховній Раді 20 листопада було зареєстровано проєкт щодо виробників зброї. У внесеному Президентом України законопроєкті йдеться про запровадження секторальних санкцій проти Росії та Білорусі в оборонно-промисловій сфері на 50 років. У разі підтримання законопроєкту Верховною Радою, він набуде чинності того ж дня.