В українських полярників на "Вернадського" з'явився власний SeaBaby

26 вересня 2024, 17:38
Читать новость на русском

В українських полярників на станції "Академік Вернадський" з'явився власний SeaBaby. Однак мовиться не про морський дрон, а тюленятко Ведделла, яке народилося минулого тижня.

Про народження першого у цьому році тюленятка стало відомо кількома днями раніше. Полярники відразу замилували мережу кадрами з малюком та оголосили конкурс, у якому українці пропонували імена для тюленятка. 

Цікаво Найпотужніший вітер за всю історію спостережень: українські полярники пережили рекордний ураган

Українські полярники тепер мають власний SeaBaby

Українські полярники повідомили, що обрали ім'я для першого тюленятка – SeaBaby Світозарович. Так, команда 29-ї УАЕ назвала первістка Ведделла цього року на честь українського морського дрона, що в перекладі означає "морський малюк". 

Також науковці пояснили, що по батькові дали відповідно до того, хто першим знайшов дитинча. Мовиться про науковця Світозара Давиденка.

Таке ім'я запропонувала у фейсбуці користувачка Olga Sabanska, яка отримала за свою ідею шеврон 29-ї експедиції. Загалом українці у соціальних мережах поділилися понад 400 ідеями, як можна назвати тюленятко. 

Микола, Петрик, Гетьман, Пейджер, Пончик, Шніцель, Сірко, Фродо, Зимко, Торпі, Кавунчик і навіть Пінгвін – пропозиції були ну дуже різноманітні. Щиро вдячні всім, хто долучився до вибору імені,
– поділилися полярники. 

Тюленятко SeaBaby / Фото Олександра Мацібури, Анни Соіної та Віталія Камінського

До слова, SeaBaby вже 10 днів від народження. Тюленятко швидко росте та вже скоро може почати перші знайомства з океаном. Самостійне життя та харчування, як пояснюють полярники, може бути орієнтовно через 7 тижнів після народження. 

"Тож незабаром "морські малюки" будуть не тільки в Чорному морі, а й у Південному океані. Нині неподалік "Вернадського", окрім SeaBaby, народилося ще одне ведделлятко. Також тут перебувають чотири вагітні самиці. Нових малюків неодмінно показуватимемо в окремих дописах", – додали українські науковці.