Секретар РНБО Данілов хоче другу офіційну мову, але не російську
Олексій Данілов переконаний, що в Україні має бути друга мова, яку всі вивчатимуть з дитячого садка. Мовиться про англійську мову. Водночас він певен, що потреби в російській мові точно немає.
Про це секретар РНБО Олексій Данілов розповів в інтерв'ю "Українській правді" в контексті свого ділового спілкування й порад Президенту України Володимиру Зеленському.
Цікаво Українською чи російською: що українці думають про мову меню кафе і ресторанів
У мене є своє бачення щодо багатьох питань. Я його ніколи не приховував і не приховую. Я таким народився вільним у місті Красний Луч, а вулиця виховувала мене певний час,
– заявив секретар Ради нацбезпеки й оборони.
Тут він одразу навів приклад мовного питання, яке, за його словами, є дуже важливим і принциповим для держави. Зокрема, Данілов заявив, що жодної російської як офіційної мови бути не може, бо "її не треба знати".
"Якщо говорити про Україну, то має бути тільки державна українська мова. Чи має бути друга мова в Україні? Звичайно, має бути. Але це має бути англійська мова, яку слід вивчати з дитячого садочка", – певен Олексій Данілов.
Свою позицію він пояснив думкою, що всі громадяни України мають знати й використовувати англійську, якщо ми живемо в цивілізованому світі.
До слова Лише 46% українців спілкуються вдома державною мовою: опитування
Щодо спілкування з Володимиром Зеленським Данілов розповів, що має свої позицію і точку зору з багатьох питань, тож для нього не складає труднощів доводити її до президента.
Як він цим користується? Я не єдиний, хто заходить до кабінету президента і свою власну думку розповідає. Моє завдання – давати йому максимальний обсяг інформації,
– розповів секретар РНБО.
Статус російської мови в Україні: коротко
- Саме російська мова є другою найбільш вживаною в Україні після української – єдиної державної.
- За даними західних аналітиків, російська мова постійно втрачає свою популярність в Україні. У 1994 році російськомовна частка громадян становила 33,9%, а вже у 2016-му – 24,4%.
- За результатами опитування фонду Демократичні ініціативи, на початку 2020 року лише 12% українців хотіли, щоб російська мова мала офіційний статус. 69% вважають, що російська може вільно використовуватися у приватному житті, але українська – єдина державна.
- Горезвісний закон "Колесніченка – Ківалова" у 2012 році фактично надав російській мові статус другого регіонального. У лютому 2014-го, після перемоги Євромайдану, цей закон скасували, ухваливши новий.