Шарль Мішель звернув увагу на важливий аспект українського контрнаступу

23 листопада 2023, 22:17
Читать новость на русском

Джерело:

Kyiv Independent

Коли на Заході оцінюють контрнаступ ЗСУ, то зазвичай зосереджуються на сухопутних операціях. Але Україна відвойовує свій простір і в Чорному морі.

Голова Європейської ради Шарль Мішель оцінив успіхи українського контрнаступу. Про це він сказав в інтерв'ю виданню Kyiv Independent.

Дивіться також "Рамштайн" з вересня змінив формат підтримки України: у Міноборони пояснили, як саме

У Європі визнають успіхи України на морі

Я не думаю, що цей контрнаступ провалився. Два приклади. По-перше, те, як українська армія досягла величезного прогресу в Чорному морі, є надзвичайно важливим. Це великий крок у правильному напрямку. По-друге, нещодавній прогрес, досягнутий на лівому березі Дніпра, також дуже важливий,
– висловився Шарль Мішель.

Цікаво! У нашої держави немає сильного флоту, але вона показує фантастичні успіхи саме на морі. Форсування Дніпра задля просування на лівому березі також пов'язане з подоланням водних перешкод. До того ж у військовій справі форсування саме по собі є складним.

Що ЄС робить для підтримки ЗСУ

Голова Євроради наголосив, що Європа повинна підтримати Україну. Для цього хочуть надати більше "військового потенціалу".

Ми вже підготували понад 30 000 солдатів і будемо робити більше,
– сказав він.

Також обіцяють прискорити і наростити виробництво боєприпасів, "потрібно розвивати більше оборонних та безпекових можливостей у майбутньому".

Дивіться також Війна ввійшла у критичну фазу, – голова Служби зовнішньої розвідки України

Мирний час закінчується

  • У Європі планують створити "військовий шенген". Це потрібно, щоб війська НАТО могли швидко рухатися через кордони ЄС, якщо все ж почнеться протистояння з Росією. Також мають бути склади для боєприпасів, пального, запчастин і провізії, адже готуватися до можливої війни слід заздалегідь.
  • Голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко повідомив, на які країни може напасти Росія, детальніше про це читайте тут.