Зрештою у Європі планують створити так званий "військовий шенген". За словами генерал-лейтенанта, це дозволить НАТО швидко перемістити війська у разі можливого протистояння з Росією.

Цікаво У Росії стратегічний занепад: як з'являються "вкиди" про можливість конфлікту з НАТО

Що відомо про "військовий шенген" у НАТО

Солфранк підкреслив, що в Європі можна ввести "військовий Шенген". За його словами, це може бути зона вільного військового проходу, схожу на Шенгенську зону, яка дозволить вільно пересуватися військовим у межах більшої частини Європейського Союзу.

"У розпал війни в Україні Росія випускала 50 тисяч артилерійських снарядів на день. Ці снаряди мають дійти до гаубиць. Тому треба створити склади для боєприпасів, пального, запчастин і провізії", – сказав генерал-лейтенант.

Він також зауважив, що на створення "військового Шенгену" впливає і те, що НАТО повинно швидко перекидати війська по величезному простору Європи.

У нас закінчується час. Те, що ми не зробимо в мирний час, не буде готове в разі кризи або війни,
– заявив Солфранк.

Він також вважає, що НАТО не має спонукати Москву до прорахунків, показуючи, що кремлівська влада може мати шанс на перемогу через неготовність Альянсу. Генерал зазначив, що НАТО має бути на крок попереду і підготувати театр військових дій задовго до застосування п'ятої статті договору про колективну оборону.

НАТО має готуватися до війни з Росією

  • Президент Чехії Петр Павел заявив, що країни-члени НАТО мають готуватися до війни з Росією. Це може статися, якщо дозволити Україні програти у боротьбі проти країни-агресорки.
  • Чеський глава держави наголосив, що якщо заморозити конфлікт в Україні, це дасть змогу Кремлю виграти час, аби поновити агресію проти країн Європи. За його словами, російська армія може навіть виступити проти Альянсу.
  • Павел також зазначив, що в Європі і НАТО сприймають Росію як найбільшу реальну загрозу. Він наголосив, що не можна виключати нападу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.