Про це розповів Геннадій Коваленко, тимчасовий виконувач обов'язків начальника департаменту міжнародного оборонного співробітництва. Відповідну заяву він зробив під час брифінгу за підсумками зустрічі "Рамштайн".

Читайте також Росіяни контрнаступають на Півдні й під Бахмутом: як за тиждень змінилась карта фронту

"Рамштайн" еволюціонує

Він зазначив, що "Рамштайн" зазнає еволюції. Він рухається до довготермінових проєктів підтримки, що дуже важливо.

Полковник Коваленко процитував заступницю міністра оборони США. Вона зазначила, що з вересня наші союзники фактично перейшли до роботи у форматі "Рамштайн 2.0".

Йдеться про перехід від задоволення нагальних потреб до більш системної, планової, довгострокової роботи,
– зазначив Коваленко.

Зауважимо, що станом на листопад 2023 року формат "Рамштайн" об'єднує 54 країни. Союзники нашої держави вже оголосили про створення довгострокових п'яти коаліцій спроможностей на підтримку України. Мовиться про: авіаційну, протиповітряну, танкову, артилерійську та коаліцію морської безпеки.

Дуже важливо, що ми все більше говоримо про довготермінові проєкти підтримки і який там є прогрес,
– сказав Ілларіон Павлюк, начальник управління преси та інформації Міноборони.

Він додав, що партнери чудово розуміють потреби нашої держави. Вони чітко класифіковані, розділені як на нагальні, негайні проєкти, так і на довготермінові потреби України.

Які результати останнього "Рамштайну"

  • Як зауважив міністр оборони Рустем Умєров, вдалося сформувати коаліцію наземних засобів ППО. До неї долучилися 20 країн. А державами-лідерками стали Німеччина та Франція.
  • Крім того, Німеччина оголосила про потужний пакет допомоги для нашої держави. Обіцяне ми маємо отримати до середини грудня. Також 2 мільярди євро військової допомоги підготували Нідерланди.
  • Естонія – лідерка IT-коаліції. Вона надає фінансування на пів мільйона доларів на діяльність IT-коаліції. Також уже відомо про зобов'язання Люксембургу на 10 мільйонів євро.
  • А от Велика Британія та Норвегія у межах Морської коаліції шукатимуть способи посилити безпеку в акваторії Чорного моря.