Коболєв відповів, що буде з українською трубою, якщо запустять "Північний потік-2"

8 квітня 2021, 13:47
Читать новость на русском

Голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв запевняє, що українська газотранспортна система працює незалежно та повноцінно. Є, звісно ризик втрати транзиту російського газу, проте ГТС України вже успішно інтегрувалась в європейський ринок.

Про це Коболєв розповів в інтерв'ю. Голова "Нафтогазу" наголосив, що ГТС успішно вивели з-під управління НАК.

Важливо У США підготували 2 пакети санкцій щодо "Північного потоку-2"

Зараз ГТС володіє Міністерство фінансів України через компанію "Магістральні газопроводи України". Оператор ГТС працює незалежно та повноцінно,
– розповів Коболєв.

Ризик втрати російського газу, звісно, є

Очільник "Нафтогазу" повідомив, що є можливість втрати російського газу через запуск "Північного потоку-2", проте у 2020 році українська ГТС успішно інтегрувалась в ринок європейського природного газу.

На практиці це означає, що європейські компанії почали користуватись нашою ГТС. Вони використовують її, в першу чергу, для транзиту газу в інші європейські країни, наприклад, з Польщі до Угорщини, з Польщі в Словаччину, зі Словаччини до Угорщини, зі Словаччини в Румунію,
– пояснив Коболєв.

Ще більші обсяги використовуються для закачування газу в українські підземні сховища. За словами очільника "Нафтогазу", газ з Європи подається в Україну, зберігається тут, а потім викачується, експортується в Європу.

Цікаво! Андрій Коболєв також зауважив, що будівництво "Північного потоку-2" можуть не завершити. Для цього необхідно, щоб Вашингтон знову розширив санкції.

Що відомо про "Північний потік-2"?


Росія будує "Північний потік-2" для транспортування газу до Європи в обхід України. Проти проєкту рішуче виступили США. Вашингтон ввів санкції проти компаній, що брали участь у будівництві. Проєкт тимчасово заморозили, проте згодом знову відновили. Нещодавно заявили, що, що "Північний потік-2" майже добудували – наразі він готовий на 95%.