Символічний крок, – російський правозахисник про резолюцію США щодо Путіна
Резолюція щодо невизнання Володимира Путіна президентом не випадковою. Адже вона з'явилась не постфактум, як це буває зазвичай, а навпаки – випереджає події.
Відповідна ініціатива з'явилась ще до 2024 року, тому вона є особливою. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив російський правозахисник Марк Фейгін.
До теми У США пропонують не визнавати Путіна президентом після 2024 року
Він пояснив, що резолюція не має прямих юридичних наслідків. Вона має для адміністрації рекомендаційний характер.
Однак це – символічний крок. Нічого подібного раніше не було за понад 30 років,
– наголосив Фейгін.
За його словами, авторами резолюції є демократ і республіканець. Тому така ініціатива – дійсно двопартійна думка. Дискусії – неможливі, адже позиція одна.
Наслідки резолюції
Як пояснив російський правозахисник, така резолюція у майбутньому, ймовірно, матиме наслідки – у вигляді санкцій.
Визнавши наступну каденцію Путіна (а він, безумовно, має намір йти на наступний термін) нелегітимною, це накладе відбиток на всі відносини Москви з колективним Заходом.
Водночас Фейгін нагадав, що резолюція США – не перша така ініціатива. Було багато схожих рішень, які давали зрозуміти Москві, що так поводитися не можна.
Фейгін розповів про резолюцію США щодо Путіна: дивіться відео
Реакція Росії
Росія моментально, симптоматично відреагувала на документ – ще доки почали обговорювати резолюцію. Дмитро Пєсков, Володимир Джабаров, Олег Нілов однаково розкритикували ініціативу.
Зрозуміло, що відносини не розірвуть (Росія із США – 24 канал). Безумовно, Росія потребує Захід, конкретно США, більше, ніж Захід – її,
– зауважив Фейгін.
Окрім цього, як пояснив правозахисник, таку реакцію можна пояснити тим, що всі "коментатори" мають інтереси на Заході.
Зверніть увагу Майже половина росіян не хочуть бачити Путіна президентом
Наприклад, дочка та колишня дружина речника президента Росії Пєскова живе в Парижі. В Лондоні – син від першого шлюбу.
"Інша справа, що вони розуміють, що це (резолюція – 24 канал) матиме наслідки не тільки для Путіна, але й і для них", – відзначив Фейгін.
Коротко про резолюцію США щодо Путіна
- З ініціативою не визнавати Путіна президентом Росії звернулись до Конгресу США конгресмени Стів Коен і Джо Уілсон.
- Вони наполягають, що Вашингтон повинен перестати визнавати чергові спроби глави Кремля залишитися на президентській посаді після спливу його нинішнього строку у 2024 році.
- Резолюцію повинні обговорити у Палаті представників США. Вже зараз відомо, що вона отримала підтримку обох партій, тому шанси її ухвалення дуже високі.
- У Москві різко відреагували на таку ініціативу американських конгресменів, назвавши проєкт документу "цинічним та позбавленим будь-якого здорового глузду".