У ГУР розкрили масштаби поставок зброї з КНДР в Росію

15 січня 2024, 10:40
Читать новость на русском

Джерело:

"РБК-Україна"

Вадим Скібіцький, представник ГУР Міноборони, розкрив об'єми поставок боєприпасів з КНДР до Росії. За його словами, Москва отримала близько мільйона артилерійських снарядів.

Від вересня по листопад 2023 року Північна Корея активно постачала російським окупантам артилерійські боєприпаси, зокрема 122 і 152 міліметрів. Це допомогло Москві покрити дефіцит озброєння, який вона не може вирішити власним виробництвом, про що зазначив Скібіцький.

Дивіться також 38 паралель․ Що задумав Кім Чен Ин і чи вигідна нова війна Росії та Китаю

Боєприпаси з КНДР є в росіян

Представник розвідки також прокоментував заяви Білого дому про балістичні ракети, які Росія нібито отримала від КНДР і вже застосувала в Україні. Він підкреслив, що ГУР збирає всю інформацію і готове говорити про це, як тільки будуть підтверджені дані.

Найбільш активні постачання боєприпасів з території Північної Кореї здійснювалися впродовж вересня, жовтня та листопада. За нашими оцінками, йдеться приблизно про один мільйон таких артилерійських боєприпасів,
– заявив Скібіцький.

Представник ГУР наголосив на важливості моніторингу поставок зброї з КНДР, оскільки це може мати значний вплив на подальший розвиток війни Москви проти України. Він водночас сказав, що інформація про балістичні ракети вимагає додаткової перевірки, і ГУР працює над отриманням достовірних даних.

Зверніть увагу! Відомості про військову підтримку Росії з боку КНДР викликають занепокоєння в міжнародному співтоваристві. Ситуація вимагає уважного спостереження та аналізу. Разом з тим в Офісі генпрокурора України констатували, що мають докази обстрілів нашої держави північнокорейськими ракетами.

Росія і КНДР: останнє

  • Кремль активізував військову співпрацю з Північною Кореєю, отримуючи значні поставки боєприпасів та, за даними Києва й США, балістичні ракети, які вже росіяни застосовували проти України.
  • Політолог Володимир Фесенко вказує на складність впливу Заходу на КНДР, порівняно з Іраном, з огляду на уже наявні санкції та економічну підтримку Китаю. Власне, як відомо, Пекін є ключовим торговельним партнером Пхеньяна.
  • Створення військово-політичного союзу між Росією та КНДР збільшує ризики для регіональної безпеки, особливо в контексті наявності ядерної зброї в обох країн. Це ускладнює можливість введення морської блокади.