Вибрики окупантів у Чорному морі: Гуменюк розповіла, як часто ворог використовує флот з авіацією
Ворог може завдати ракетного удару по нашій державі в будь-яку мить, адже в Чорному морі є корабель-ракетоносій. Водночас спостерігається тенденціями, що окупанти все частіше обстрілюють міста та села України саме вночі.
У вівторок, 23 травня, за словами речниці ОК "Південь" Наталії Гуменюк, як і попереднього дня, в Чорному моря є одне надводне судно що має на озброєнні 8 ракет типу "Калібр". Загальне корабельне угруповування ворога становить 11 одиниць. Про це інформує 24 Канал з посиланням на ефір національного телемарафону.
Дивіться також Не лише місто: окупанти мають ракетний корвет "Грайворон", з якого били "Калібрами" по Україні
Ворог маневрує
Як зазначила Гуменюк, окупанти постійно маневрують своїми кораблями в Чорному морі та розосереджують судна, адже, вочевидь, бояться ураження.
Намагаються триматися максимально далеко від контрольованого Україною берега. Для них звичайна відстань у сто морських миль – це від 180 до 200 кілометрів. Тяжіють вони від Новоросійська, тобто суто російських берегів Чорного моря,
– констатувала речниця.
Разом з тим вона зауважила, що останнім часом зазвичай саме під час ракетних атак Росія намагається активізувати усі можливі ракетоносії та вивести їх в райони здійснення пусків.
Також окупанти уже неодноразово випробували таку тактику, коли виводили додаткові ракетоносії просто-таки під час активності тактичної або стратегічної авіації. Однак, як правило, для цього необхідно від 2 до 3 годин.
Мета нічних атак
Загарбники використовують комбіновані атаки – тобто не тільки залучають флот, а й авіацію. Потрібно це з метою виснаження ППО. Відбувається це з помірною активністю.
Також Гуменюк підтвердила, що окупанти почали частіше обстрілювати території нашої держави саме вночі. Має це декілька цілей. Зокрема, виснажити нашу систему ППО та нервову систему громадян. Проте у ніч на 23 травня ударів не було.
Цілком ймовірно, що вони роблять такі павзи в нічних атаках, аби десь приспати пильність наших оборонців. Десь вони намагаються підшукати ключі до слабких місць нашої ППО. Тому треба бути уважними, стежити за зміною ситуації. Наразі вона досить висока – ракетна загроза, – але не критична,
– сказала речниця ОК "Південь".
Водночас вона наголосила, що удар може бути в будь-який момент. А оновлення інформації щодо ракетоносіїв в Чорному морі від ОК "Південь" відбувається регулярно.
Дивіться також В ОК "Південь" назвали мотиви потужної нічної атаки на Дніпропетровщину
Останній ракетний удар: під ударом був Дніпро
- Згадаємо, що останній масований ракетний удар був у ніч проти 22 травня. Тоді окупанти вирішили зосередитись на обстрілі Дніпра й області. Внаслідок цього постраждала цивільна інфраструктура та мирні жителі.
- Наголосимо, що через цю атаку постраждала одна з частин ДСНС в регіоні. Згідно з Женевськими конвенціями обстріли, зокрема, рятувальних частин є порушенням норм та звичаїв ведення війни.
- Загалом ворог випустив у ту ніч 20 ударних безпілотників типу Shahed-136/131 та 16 ракет різних типів. Чотири крилаті повітряні цілі збила ППО, а от "Шахеди" було ліквідовано "повним складом".