Скільки українців підтримують вступ України до ЄС і НАТО: опитування
Понад 60% опитаних українців вважають вступ до Європейського Союзу головним інтеграційним напрямом України. Окрім цього, понад 50% підтримують вступ до НАТО як найкращий варіант гарантування безпеки для держави.
Про це свідчать дані опитування, яке провів Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.
Знайте більше: Скільки українців за надання російській мові статусу другої державної: нові дані
Чи підтримують українці вступ до НАТО
Фахівці зауважили, що сьогоднішня підтримка українцям вступу до НАТО є найвищою за весь час проведення опитувань. Водночас щодо цього питання існують регіональні відмінності.
- Позаблоковий статус України підтримують 26%, а 6% вважають, що потрібен військовий союз із Росією та країнами СНД". 17% опитаних – не визначилися.
- Вступ до НАТО майже одностайно (80%) підтримують на Заході і більше половини – 54% у Центральному регіоні. Натомість на Півдні віддають перевагу нейтральному статусу (42%), так само й на Сході (43%).
- На Сході 13% жителів вбачають гарантію безпеки у військовому союзі з Росією та країнами СНД. Тоді як і на Півдні, і на Сході приблизно третина населення – 34% і 29% відповідно віддає перевагу членству України в НАТО.
Підтримка вступу до Євросоюзу
- Найбільше вступ України до ЄС підтримують у західних (90%) і центральних (79%) областях України. У південних та східних регіонах ці показники становлять 44% і 43% відповідно.
- Експерти наголошують, що після 2013 року зросла кількість громадян, які віддають перевагу членству в ЄС – з 46% у грудні 2013-го до 57% у грудні 2014-го, поступово зростаючи до 64% у грудні 2019 року. Водночас, різко зменшилася кількість прихильників вступу до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану – з 36% до 13%.
- Водночас, певна частина населення (13%) підтримує вступ до проросійського Євразійського економічного союзу. При цьому, 23% опитаних чіткої думки щодо цього питання не мають.
Відзначимо, що Фондом було опитано 2017 респондентів віком від 18-ти років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Що відомо про Угоду про асоціацію Україна-ЄС?Набула чинності у повному обсязі 1 вересня 2017 року.
Непідписання Угоди про асоціацію у листопаді 2013 року стало приводом виходу Євромайдану. У відповідь Росія анексувала Крим та розпочала війну на Донбасі.
"Пульс Угоди": українці зможуть слідкувати за прогресом євроінтеграції