Подія – неоднозначна: у ЗСУ пояснили, чому вмикали тривогу на Київщині

20 квітня 2023, 10:10
Читать новость на русском

За інформацією Головного центру спецконтролю, ввечері 19 квітня над територією України була високоенергетична акустична подія. Припускають, що вона пов'язана із входом космічного тіла в атмосферу. Розрахункове місце епіцентру вибуху перебуває на Київщині.

Та Повітряні сили України не працювали на Київському напрямку, адже не було загрози. Про це 24 Каналу заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Однак, повітряну тривогу таки увімкнули, адже це неоднозначна подія.

Це входження якогось небесного тіла, типу метеора в шари атмосфери. І відбувається такий спалах. Щось вибухнуло. Треба ввімкнути (повітряну тривогу – 24 Канал) про всяк випадок, напевно. Тому що були вже і випадки, коли ракети С-400 ЗРК прилітали без тривоги. Адже балістика – є балістика,
– наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Він зазначив, оскільки щось спалахнуло, то на це відреагували.

Чому в Києві оголосили повітряну тривогу після спалаху в небі: дивіться відео

Юрій Ігнат розказав, що ППО працювала на південно-східному напрямку. Так Повітряне командування "Схід" знищило 10 "Шахідів".

"Командувач подякував усім за бойову роботу. І попросив з наших символік і з плакатів не створювати мемів. Хлопці працюють в бойових умовах, а тут якісь "тарілки", – сказав він.

У Повітряних силах зауважили, що цього краще не робити, адже так може потішатися російська пропаганда.

Спалах над Києвом: що відомо

  • Ввечері 19 квітня у Києві та області оголосили повітряну тривогу. У небі бачили яскравий спалах та було чути гучні звуки.
  • Голова КМВА Сергій Попко припустив, що причиною спалаху, ймовірно, було падіння супутника NASA.
  • У NASA пояснили, що причиною спалаху міг бути зовсім не супутник. Там зазначили, що в цей момент він був на орбіті.
  • Згодом в Головному центрі спеціального контролю заявили, що над територією України зафіксували високоенергетичну акустичну подію. Ймовірно, це пов'язано із входом космічного тіла в атмосферу.