Це десятки тисяч, – ветеран війни відповів, з кого варто було б зняти бронь

11 квітня 2024, 22:15
Читать новость на русском

Закон про мобілізацію визначає категорії військовозобов'язаних, на яких поширюється бронювання. Зокрема, до цієї категорії входять працівники Національної поліції, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, органів прокуратури тощо.

Однак є нюанс, про який чомусь не згадують, – так званий спецоблік. Детальніше про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни Євген Дикий.

Дивіться також Мобілізація – це не тільки люди, – військовий експерт про те, як протистояти навалі росіян

Що не так зі спецобліком

В оновленому законі про мобілізацію йдеться про чинних поліцейських, з яких в тилу є користь. Водночас інша категорія – колишні поліцейські, прокурори, судді, слідчі та інші. Всі вони йдуть у відставку доволі рано, приблизно у 45 років, й до кінця життя стоять на так званому спецобліку.

Це десятки тисяч. Вони взагалі не стоять на обліку в ТЦК, армія про них не знає, а вони стоять на обліку виключно у своїй структурі. Тобто, колишнього поліцейського може призвати служити тільки Нацполіція, колишнього слідчого – ДБР тощо. Але в них і так штат заповнений і їм не треба призивати 45-річних пенсіонерів, коли вистачає молодих заброньованих людей,
– мовив ветеран російсько-української війни.

Таким чином ці люди взагалі пролітають, для армії вони не існують, а своїм колишнім службам вони об'єктивно на час війни непотрібні. Якби прибрати хоча б один спецоблік, Сили оборони вже б отримали кілька десятків тисяч мобілізаційного резерву, який можна було б віднести до Р1 (резерв першої категорії – 24 Канал). Адже всі ці люди проходили базову підготовку, фізпідготовку, медкомісію тощо.

Я вважаю, що в крайність впадати не можна. Відправити всіх поліціянтів на фронт – це не серйозно, тому що тоді Україна матиме серйозний рівень злочинність. Однак треба було б визначити для них квоту на бронювання не 100%, а можливо, 50%,
– мовив Дикий.

На його думку, кожного другого або третього можна було б відправити воювати, але тут взагалі має бути підхід саме з калькулятором. Сидіти й рахувати, який той необхідний мінімум правоохоронців, які нам дійсно потрібні в тилу, а решта нехай воюють.

Відстрочка від служби: останні зміни

  • Законопроєкт про мобілізацію номер 10449, який Верховна Рада ухвалила 11 квітня, передбачає зміни щодо отримання відстрочки від призову. У матеріалі 24 Каналу детально розписано, хто отримає відстрочку.
  • Чоловікам призовного віку, які отримали інвалідність II або III групи після 24 лютого 2022 року, необхідно повторно пройти медогляд для підтвердження.
  • Зазначається, перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення покладається на ТЦК.