Блискавична реакція Заходу: які наслідки для Туреччини може мати співпраця з росією

9 серпня 2022, 16:46
Читать новость на русском

Реджеп Ердоган і владімір путін під час переговорів у Сочі домовилися про співпрацю в економічній сфері. Однак Анкара може заплатити за це дуже високу ціну.

Таку думку 24 каналу висловив голова всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО", член Атлантичної ради Юрій Романюк. Після зустрічі із путіним у Сочі турецький лідер заявив, що у Туреччині 5 банків запроваджують російську платіжну систему "Мір".

Зверніть увагу Чи може Туреччина надати путіну військову допомогу: припущення політолога

За інформацією газети The Financial Times, західні країни стурбовані зближенням Туреччини та росії. Євросоюз навіть не відкидає можливості введення санкцій проти Анкари.

Попередження Анкарі від Заходу

На думку Романюка, такі повідомлення у західній пресі – це попередження Анкарі від Заходу.

Я більш ніж переконаний, що Захід і США відреагують блискавично. Спочатку буде серія дипломатичних переговорів. Якщо ж Ердоган не відмовиться від свого наміру, то турецька банківська система може зазнати санкцій,
– наголосив член Атлантичної ради.

Він додав, що турецькі банки можуть бути заблоковані у західних країнах, через що не зможуть здійснювати операції у світі.

Який вибір постане перед Ердоганом

Голова організації "Україна в НАТО" вважає, що Ердогану доведеться обирати: запроваджувати російську платіжну систему "Мір" чи "нариватися" на санкції від усього світу.

"Тут немає про що дискутувати. Треба дуже боляче бити за такі дії по банках, які погодилися співпрацювати з росією", – зазначив Романюк.

Юрій Романюк розповів, як у кремлі злякалися зустрічі путіна і Зеленського на саміті G20: дивіться відео

Співпраця Туреччини і росії: коротко

  • Туреччина вирішила покращити співпрацю з путінським режимом. На переговорах у Сочі Реджеп Ердоган домовився з путіним про співпрацю у туризмі, сільському господарстві та енергетиці. Також країни хочуть довести товарообіг до 100 мільярдів доларів.
  • росіяни у відповідь на потужні санкції Заходу вирішили вимагати платити їм за енергоносії рублями. Туреччина погодилася платити за частину російського газу у рублях.
  • На думку політолога Олега Саакяна, Ердоган пішов на такий крок, оскільки хоче отримати вигоду від співпраці із росією. За його словами, відбувається міграція російських олігархів та їх компаній до Туреччини. Вони різко змінюють юрисдикцію та "перефарбовуються" в турецькі компанії, аби на них не діяли санкції Заходу. Відповідно, Анкара отримує російські гроші.