США не мають інструментів, щоб змусити Україну припинити бити по Росії, – Шейтельман
США наголошують, що Україна має повне право захищати свою територію від російської агресії. Однак вони мають іншу думку щодо атак України по цілях всередині Росії.
Політтехнолог Михайло Шейтельман розповів 24 Каналу, що ніхто з адміністрації Байдена не говорив "Ми просили не завдавати ударів". Насправді вони просто не заохочують це робити.
Дивіться також США проти надсилання військ до України: країнам Балтії та східного флангу загрози не бачать
Просили не робити чи не заохочують
"Ми не заохочуємо" у перекладі з дипломатичної мови означає "Ми не даємо їм літаки, дрони, розвіддані".
До речі, також повідомлялося, що розвіддані з військових об'єктів на території Росії США нам теж не передає. Тільки з військових об'єктів на території України чи у Чорному морі, але не на території Росії. У США кажуть "Це все без нашої участі",
– повідомив Шейтельман.
Американці справді не заохочують Україну бити по території Росії, але вони не мають інструментів, щоб щось із цим зробити. А якщо вони спробують цьому завадити, то в адміністрації Байдена виникне політична проблема.
В якій ситуації може опинитись Байден
За словами Шейтельмана, якщо раптом приїде Блінкен і пригрозить Україні призупиненням військової допомоги у разі ударів по території Росії – це закінчиться погано для Байдена. Шанси Байдена переобратись на виборах президента стануть дуже маленькими, адже у такому разі вийде, що він використовує війну в Україні для власних виборчих інтересів.
У першій статті Financial Times, яка спливла на цю тему, повідомлялося, що зростуть ціни на нафту, зросте інфляція в США, а шанси Байдена переобратися впадуть.
Максимум, що можуть робити американці, це ось такі заяви. Погрожувати нам їм самим страшно, бо це проти правил. Тому вони й не заохочують. Я думаю, що в якійсь неофіційній розмові приїжджає Салліван і справді просить наших не бити по території Росії. Але це Салліван – радник із національної безпеки. Він просто пояснює якісь там переваги у сфері безпеки,
– сказав політтехнолог.
Дуже важливо, що атаки України по цілях всередині Росії стали публічними. Тепер адміністрація Байдена не має інструменту таємно добиватися від нас чогось.
Ставлення США до атак України по НПЗ Росії
- 22 березня Financial Times випустив статтю про те, що США начебто просять Україну припинити удари по російських цілях. Однак радник голови ОП Михайло Подоляк спростував цю інформацію, підкресливши, що "після двох років повномасштабної війни ніхто не диктуватиме Україні умови ведення цієї війни".
- Колишній командувач армії США у Європі Бен Годжес висловив свою підтримку Україні, сказавши, що російські НПЗ – законна ціль ударів України.
- Однак 27 березня, після нових атак по російських НПЗ, речник Держдепу США знову заявив, що позиція США щодо українських атак по території Росії залишається незмінною – Штати не підтримують ударів України поза її територією.