Наразі Росія залишається головною загрозою Альянсу, хоча у Вашингтоні не бачать ознак того, що Росія готова розпочати війну проти нього. Про це заявила пані посол США при НАТО Джуліан Сміт, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також Чи підтримують США українські удари по Росії: відповідь Блінкена

Росія повністю втягнута у війну

Раніше у США повідомляли, що не надсилатимуть свої війська воювати до України. Наразі позиція країни анітрохи не змінилася.

США не підтримують відправлення своєї армії воювати в Україну. Ми дуже чітко заявили про це в перший же день. Ми не зацікавлені в тому, щоб стати стороною цього конфлікту, але ми хочемо підтримати Україну, яка захищається від російської агресії,
– сказала Джуліан Сміт.

Вона зазначила, що у 2022 році НАТО визнало Росію прямою загрозою Альянсу. З того часу НАТО почало зміцнювати свій східний фланг.

Попри заяви, що наступною мішенню Путіна можуть стати країни Балтії, у Вашингтоні безпосередньої загрози цьому регіону наразі не бачать.

Джуліан Сміт каже, що США активно стежить за індикаторами, які можуть попереджати, що Росія готується до війни. Саме так Вашингтон розкрив плани Москви щодо України у 2021 році.

“Наразі ми бачимо, що Росія повністю втягнута в цю неспровоковану агресивну війну всередині України. Але наразі в нас немає індикаторів і попереджень про те, що російська війна неминуча на території НАТО”, – сказала Сміт.

Що відомо про заяву Макрона: коротко

  • Президент Франції Еммануель Макрон серйозно розглядає можливість розміщення військ на території України, можливо, вже з літа 2024 року. Імовірно, Макрон дійшов висновку, що досягти домовленостей із Росією буде важко.
  • Є декілька можливих сценаріїв використання французької армії в Україні. Деякі з них передбачають пряму участь у боях проти російських військ, зокрема в обороні Одеси від окупантів.
  • Президент Франції Еммануель Макрон попереджає, що ті, хто вважають, що Росія припинить свої загарбницькі дії після анексії Криму та окупації українського Донбасу, помиляються.