Перші вантажівки прибули залізницею до Польщі: скільки авто ще стоять у чергах
Джерело:
УкрзалізницяУкраїнська влада знайшла спосіб, як часткового уникнути проблем, викликаних блокадою пунктів пропуску польськими перевізниками. Однак попри це в чергах досі лишаються декілька тисяч автомобілів.
Раніше стало відомо, що Укрзалізниця організувала контрейлерний поїзд між двома країнами.Саме за його допомогою переправляють вантажівки.
Дивіться також "Знищити російських щурів у Польщі": як просувається питання зняття блокади українського кордону
Унікальне рішення в нових умовах
Перша партія українських вантажівок в обхід блокади пунктів пропуску залізницею прибула до Польщі. Українська та польська влади узгодили всі питання щодо перевезень та оформлення митних і прикордонних процедур. Після розвантаження з платформ вантажівки попрямують до пункту призначення автошляхом.
Наступні відправлення планується зробити регулярними та задіяти в перевезеннях більше модернізованих платформ,
– зазначили в Укрзалізниці.
Контрейлерний потяг для перевезення вантажівок курсує за маршрутом Скнилів (Україна) – Славкув (Польща).
Важливо! Для того, щоб замовити переправлення вантажівки залізницею, необхідно звернутися до філії "Центр транспортного сервісу "Ліски" АТ "Укрзалізниця". У разі зворотного напрямку – до UZ Cargo Poland.Українські вантажівки почали доставляти залізницею: дивіться відео
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону розповів, що перевізники й надалі продовжують блокувати 4 пункти пропуску. У черзі перебувають майже 3,5 тисячі вантажних транспортних засобів. Найбільше – навпроти "Шегині" (1200 одиниць) й "Ягодина" (900 одиниць).
Демченко зазначив, що певний рух відбувається, втім динаміки, яка була до 6 листопада – немає.
Блокада кордону перевізниками
- Страйк польських перевізників розпочався понад місяць тому – 6 листопада поляки заблокували перші пункти пропуску. Станом на зараз блокується робота 4 КПП – "Рава-Руська – Гребенне", "Ягодин – Дорогуськ", "Краківець – Корчова", "Шегині – Медика".
- Високопосадовець ЄС заявив, що ситуація на польському кордоні стабілізується, щойно до влади прийде новий уряд. Для цього потрібно почекати ще кілька тижнів.
- Заступник голови комісії Сейму у закордонних справах переконує, що політика нового уряду щодо України зміниться – орієнтуватиметься на уникнення кризових ситуацій, які є зараз. На його думку, блокаду кордону варто вирішувати вирівнюванням можливостей перевізників двох країн.