У такий спосіб українські перевізники обходять блокаду кордону, яку організували поляки. Під час зустрічі з агроекспортерами Валерій Ткачов наголосив, що таке перевезення фур поки тестують.

Дивіться також Ситуація критична: високопосадовець ЄС пояснив, коли польські мітингувальники розблокують кордон

Перевезення контрейлерних поїздів з фурами

Станом на зараз українська та польська сторони узгоджують технічні питання. У польської митниці є питання щодо габаритів вантажів, а також щодо наявності в баках фур палива.

Найближчим часом ці питання ми намагатимемося вирішити, щоб його пропустили. Щойно цей тестовий поїзд пройде і все буде добре, ми запустимо це в масовому порядку,
– запевнив Ткачов.

За його словами, наразі польські митники проводять огляд тестового контейнерного поїзда, який навантажений 23 фурами. Триває процес узгодження габаритів вантажів і наявності у вантажівках пального.

Заступник директора департаменту комерційної роботи "Укрзалізниці" також розповів, що оператором таких вантажоперевезень залізницею буде Український державний центр транспортного сервісу "Ліски".

Українські вантажівки почали переправляти через кордон залізницею: дивіться відео

Блокада на кордоні з Польщею: що відомо

  • 6 листопада польські перевізники заблокували КПП для проїзду вантажівок з України. Причиною стала вимога скасування транспортного безвізу для країни. Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.
  • Речник Державної прикордонної служби запевнив, що за добу певна кількість вантажівок перетинає кордон. Звісно ж, що мовиться не про ту кількість, яка була до 6 листопада, тобто до блокування руху вантажівок.
  • У Варшаві посли Литви, Латвії та Естонії висловили польській владі своє обурення через блокування польськими перевізниками руху вантажівок на кордоні з Україною.
  • Асоціація роботодавців Польщі та України домовилися про діалог щодо компромісу задля розблокування кордону. Відповідну заяву оприлюднили обидві сторони 7 грудня. Перша зустріч у рамках діалогу повинна відбутися 8 грудня. Сторони сподіваються, що зможуть не лише знайти шлях розблокування кордону, а й не допустити схожого розвитку подій у майбутньому.