У міністерстві закордонних справ Естонії підтвердили, що це питання неодноразово порушувалося у відносинах із Польщею.

Дивіться також "Ми вже все вирішили": інтерв'ю з главою МЗС Латвії, який може очолити НАТО

Естонія про блокаду українського кордону

У МЗС Естонії повідомили, що відбулася зустріч трьох послів Балтії у міністерстві інфраструктури Польщі.

Ми поважаємо право водіїв вантажівок мітингувати. Але, на жаль, це призвело до складної ситуації, яка створює проблеми для інших перевізників та додаткові труднощі для української економіки,
– розповіла речниця МЗС Естонії Бріта Кікас.

За її словами, наразі тривають обговорення стосовно цього питання з Польщею. У МЗС Естонії сподіваються, що рішення буде знайдено найближчим часом.

Речниця також розповіла про те, що зустріч відбувалася за участі міністра закордонних справ Маргуса Цахкни та колишнього міністра закордонних справ Польщі Йоганнесом Рау.

Представниця естонського МЗС підтвердила, що питання блокади українського кордону обговорювалося і на зустрічі Цахкни з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Кемероном у понеділок, 4 грудня.

Бріта Кікас також заявила, що найближчим часом планується візит нового міністра закордонних справ Польщі в Таллінн. Під час цієї зустрічі планують порушити питання блокади українського кордону.

Блокада на українському кордоні: що відомо

  • 6 листопада польські перевізники заблокували три КПП на кордоні для проїзду вантажівок з України: "Ягодин — Дорогуськ", "Краківець — Корчова", "Рава-Руська — Гребенне". 27 листопада перевізники почали блокаду ще одного пункту пропуску – "Медика – Шегині".
  • 13 листопада відбулася зустріч між українською та польською сторонами стосовно вирішення цього питання. Втім, ці обговорення виявилися безрезультатними.
  • Згодом запрацював пункт пропуску для порожніх вантажівок під назвою "Угринів-Долгобичув". Він є частиною спільного українсько-польського плану стосовно деблокади кордону.
  • Водночас патрульний човен SAFE Boats International від США для українських морських спецпризначенців не пропустили на кордоні польські перевізники. Протестувальники заявили, що той – "дорога яхта", яку оформили як гуманітарку. Судно не просто затримали, але й відправили у кінець черги.