На ТБ й радіо в Алмати регулярно крутять аналогічне повідомлення про "терористів"

10 січня 2022, 14:24
Читать новость на русском

На телебаченні й радіо в казахському місті Алмати крутять одне й те саме повідомлення нібито про "терористів". Зокрема протестувальників називають "бандформуваннями".

Відповідну інформацію 24 каналу повідомили власні джерела. Повідомлення на радіо озвучуються двома мовами – російською та казахською.

Читайте більше Тисячі затриманих, Росія перекидає військових: усе, що відомо про протести в Казахстані

У Алмати транслюють одне й те ж повідомлення нібито про "терористів"

Зокрема спочатку до людей звертаються "шановні алматинці", згодом розповідають своє трактування протестів. 

У Алмати ведеться антитерористична по знищенню бандформувань. Головна ціль – зупинити  терористів та забезпечити безпеку міста,
– мовиться у повідомленні.  

Там також радять людям, як краще діяти:

  • "у випадку, якщо антитерористичні дії проходитимуть біля вашого дому, рекомендуємо не наближатись до вікон та не виходити на вулицю;
  • заховайтесь у безпечному місці;
  • не залишайте без нагляду дітей та літніх людей". 

Відомо, що такі оголошення транслюють щогодини на усіх радіо по черзі – їх примусово врізають в ефір і державних і приватних станцій. 

Зверніть увагу! Під час онлайн-саміту 10 січня Організації договору про колективну безпеку Касим-Жомарт Токаєв заявив, що подіх у країні "єдиний руйнівний задум, підготовка до котрого тривала довгий час". На думку президента Казахстану, події у країні – "спроба державного перевороту, щоб захопити владу". З тезами Токаєва погодився Володимир Путін.

Коротко про протести у Казахстані 

  • Протести почались через зростання цін на газ 2 січня. Згодом спалахнули у 15 містах країни. Після зниження цін на газ люди висунули інші вимоги. 
  • 5 січня Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд у відставку та попросив Організацію Договору про колективну безпеку сприяти країні у подоланні так званої "терористичної загрози". До організації входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан.
  • Країни відгукнулись та ввели своїх "миротворців", зокрема активно діяв Володимир Путін. Станом на 9 січня Росія продовжувала перекидати своїх військових в охоплений протестами Казахстан. 
  • Касим-Жомарт Токаєв наказав стріляти на ураження. 9 січня влада повідомляла про 164 загиблих, з яких двоє дітей, проте згодом інформацію назвали "технічною помилкою".
  • Влада оголосила 10 січня загальнонаціональну жалобу, проте остаточна кількість загиблих невідома.

Протести у Казахстані: все, що потрібно знати – дивіться відео