Все, що відомо про аварію субмарини "Титан", яка досліджувала затонулий "Титанік"

23 червня 2023, 15:00
Читать новость на русском

Масштабна пошуково-рятувальна операція з пошуку підводного човна, який досліджував уламки "Титаніка", закінчилася. Дослідницьке судно "Полярний принц" втратило зв'язок з екіпажем, а в четвер було знайдено його уламки.

У четвер ввечері Берегова охорона США повідомила про те, що виявила уламки субмарини "Титан" пошуки якої тривали майже 5 днів. 24 Канал зібрав в одному матеріалі усе що відомо про аварію та тривалу пошукову операцію.

До теми Виявлено уламки в зоні пошуку зниклої субмарини "Титан" – берегова охорона США

Що сталося

У неділю вранці корабель "Полярний принц" наблизився до місця катастрофи "Титаніка" в Атлантичному океані. Геміш Гардінг, який перебував на борту субмарини "Титан", написав у Facebook, що вони планують розпочати занурення в підводному апараті о 04:00 за місцевим часом.

  • За даними Бостонської берегової охорони, яка очолювала пошукову операцію, екіпаж з п'яти осіб "занурився в неділю вранці, а екіпаж "Полярного принца" втратив з ними зв'язок приблизно через 1 годину і 45 хвилин після занурення судна". На той час вважалося, що підводний човен "Титан" перебуває на відстані близько 1450 кілометрів від узбережжя Кейп-Коду.
  • Берегова охорона відправила два літаки C-130 Hercules для пошуку на поверхні води, до яких приєдналися канадський C-130 і літак P8, обладнані підводним гідролокатором. Крім того, в цьому районі розгорнули гідролокаційні буї.
  • Міністерство оборони Канади підтвердило, що канадське судно берегової охорони Kopit Hopson також бере участь у пошуках. Активну участь брало й судно "Полярний принц" (воно стало базою пошуково-рятувальної операції), співвласником якого є компанія Horizon Maritime, а також друге судно, Horizon Arctic, яке було відправлено до місця події.
  • Загалом в операції з пошуку "Титана" взяло участь щонайменше 7 спеціалізованих кораблів, кілька літаків та два дистанційно керовані роботи.

Що відомо про екіпаж

На борту "Титану" перебували п'ятеро осіб. Серед них:

  • Геміш Гардінг – 59-річний британський бізнесмен-мільярдер і дослідник,
  • Шахзада Давуд – пакистанський бізнесмен, 
  • Сулеман Давуд – син пакистанського бізнесмена.
  • Поль-Анрі Наржоле – французький дослідник.
  • Стоктон Раш, виконавчий директор OceanGate, компанії, що здійснює нагляд за зануренням, також, як повідомляється, перебуває на судні.

Минулого року Гардінг оголосив про свою участь в експедиції і зазначив, що до складу екіпажу входить "пара легендарних дослідників, деякі з яких здійснили понад 30 занурень на "Титанік", починаючи з 1980-х років".

Цікавий факт! Геміш Гардінг був головою міжнародної компанії Action Aviation, що базується в Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати, і спеціалізується на продажах та операціях в галузі ділової авіації.

Хронологія пошуково-рятувальної операції підводного човна "Титан"

  • 17 червня: Геміш Хардінг, який був на підводному апараті, написав у твіттері, що місія "ймовірно, буде першою і єдиною місією з екіпажем до "Титаніка" у 2023 році" через найгіршу зиму в Ньюфаундленді за останні 40 років.
  • 18 червня: "Титан" вирушив з "Полярного принца" до останків "Титаніка" на глибині близько 3800 метрів під поверхнею моря. Екіпаж втратив зв'язок із судном приблизно через 1 і 45 хвилин після занурення. Берегова охорона написала у твітері, що почалися пошуки.
  • 21 червня: Берегова охорона США повідомила, що канадський літак виявив підводні шуми в районі пошуків. Для пошуку джерела шуму, яким могла виявитися субмарина, використали дистанційно керований апарат (ROV). Кораблі в Північній Атлантиці продовжили пошуки, і були виявлені звуки ударів, що дало надію на виявлення екіпажу й судна.
  • 22 червня: Берегова охорона повідомила, що виявила уламки субмарини за допомогою ROV поблизу місця аварії "Титаніка". Хвостовий конус "Титану" було знайдено на відстані 488 метрів від носової частини "Титаніка" на морському дні.

Експерти підтвердили, що судно розчавило під тиском, а екіпаж загинув

OceanGate опублікувала заяву, в якій підтверджується, що генеральний директор Стоктон Раш, Шахзада Давуд і його син Сулеман Давуд, Геміш Хардінг і Поль-Анрі Нарджоле, на жаль, загинули в аварії.

Читайте на сайті Для керування підводним човном, який плив до Титаніка, використовували геймпад за 30 доларів

Мета занурення

Компанія OceanGate Expeditions пропонує восьмиденну експедицію для дослідження знаменитого затонулого "Титаніка", розташованого на глибині 3800 метрів під поверхнею води в Атлантичному океані. Експедиція коштує чималі 250 000 доларів на одного гостя.

"Титанік" перебуває приблизно за 600 кілометрів від узбережжя Ньюфаундленду і складається з двох частин, носової та кормової, які розділені. Місце затоплення також всіяне величезною кількістю уламків.


"Титанік" на місці затоплення (3D копія корабля) / MAGELLAN

За даними OceanGate, повне занурення до затонулого судна, включаючи спуск і підйом, займає приблизно вісім годин. Кожна експедиція триває вісім днів і складається з наукових цілей, таких, як вивчення розпаду уламків.

Що відомо про субмарину "Титан"

"Титан" – це п'ятимісний підводний апарат, призначений для занурення на глибину 4 000 метрів і може рухатися зі швидкістю три вузли, що еквівалентно приблизно 5 кілометрам на годину.


Субмарина "Титан" / Фото OceanGate

Окрім транспортування дайверів до місця катастрофи "Титаніка", він використовується для обстеження та огляду місця аварії, досліджень і збору даних, знімання фільмів і медіапродукції, а також для тестування апаратного і програмного забезпечення для роботи в глибоководних умовах.

Як заявляє компанія, "Титан" оснащений сучасним освітленням, гідролокаційною навігаційною системою, а також внутрішнім і зовнішнім відео- та фотообладнанням у форматі 4K. Він також має систему моніторингу корпусу в режимі реального часу, яка використовує датчики для аналізу впливу зміни тиску під час занурення для оцінки цілісності конструкції. Система забезпечує раннє попередження для пілота, що дозволяє йому безпечно повернутися на поверхню.

Дивіться також Секретний підводний човен часів Другої світової знайдено після 20 років пошуків

"Титан" не був сертифікований для таких подорожей

Під час подорожі до місця загибелі "Титаніка" минулого року репортер CBS Девід Поуг, якого супроводжували представники OceanGate, прочитав відмову від відповідальності, в якій підводний апарат описувався як "експериментальне" судно, яке не було сертифіковане жодним регуляторним органом, і яке несло в собі такі ризики, як фізичні травми, інвалідність, емоційні травми або смерть.

Генеральний директор OceanGate Стоктон Раш показав йому підводний апарат, наголосивши, що він має лише одну кнопку і керується за допомогою контролера для відеоігор.


Субмарина керується ігровим контролером / Скриншот з відео BBC