Тоді Путіну буде не до України: Трамп має важелі тиску, щоб змінити позицію Кремля
- Дональд Трамп і Владімір Путін мають провести телефонну розмову 18 березня щодо ситуації в Україні.
- Перемовини можуть не закінчитися результатом, який очікує Трамп, і тоді він може чинити тиск на Росію.
- Політолог Тарас Загородній припускає, що тиск з боку США може змусити Путіна відмовитися від абсурдних вимог.
Дональд Трамп та Владімір Путін 18 березня мають провести телефонну розмову, зокрема щодо ситуації в Україні. Водночас глава МЗС Польщі Радослав Сікорський сподівається, що президент США змусить очільника Кремля відмовитися від абсурдних вимог щодо Києва.
Політолог Тарас Загородній у розмові з 24 Каналом припустив, коли Трамп вирішить чинити тиск на Путіна щодо війни в Україні. Водночас у розмові з президентом США в обмін на перемир'я російський диктатор може вимагати територіальних поступок або інших гарантій від України.
До теми Настав час для "плану Б": як Трамп відреагує на вимоги Путіна щодо 30-денного перемир'я
Путін є вмілим перемовником
Загородній припустив, що під час телефонного спілкування 18 березня Трамп, ймовірно, ще не буде тиснути на Путіна, адже останній – дуже вмілий перемовник.
Трамп ще трохи поб'ється головою об стінку, тому що Путін вміє затягувати в свою "туфту". Проте на президента США тиснутиме вже американська громадськість,
– наголосив він.
Політолог згадав зустріч спецпосланця Трампа Стівена Віткоффа з Путіним, що відбулась 13 березня. Тоді глава Кремля змусив Віткоффа чекати майже 9 годин. Проте показова реакція президента США на цю інформацію, що з'явилась у ЗМІ.
Це явна неповага, і Трамп досить нервово відреагував на ці чутки, які назвав фейками,
– зауважив Загородній.
Проте, на його думку, це добре для України, і вона має разом з нашими друзями активно мусувати цю тему.
"Коли всі будуть сумніватися в тому, що Трамп – головний, треба піднести йому готову матрицю щодо того, що треба робити. Зокрема, давати зброю Україні, і заради цього українці назвуть його генієм, якщо він так хоче", – підкреслив політолог.
Вже запустили санкційні механізми
Також під час розмови Трамп і Путін можуть не знайти спільної мови, і тоді Білому дому доведеться застосувати тиск проти Росії.
США вже запустили санкційні механізми проти неї, коли не продовжили ліцензію 8L, що дозволяла проводити операції з оплати за енергоресурси з російськими банками. Ця лазівка, яку залишив Байден, закрита Трампом.
Крім того, зростає інтенсивність ударів по території Росії по нафтогазовому комплексу.
До того ж запущена Трампом світова економічна криза призведе до зниження ціни на нафту. Це викличе великі проблеми в Росії і наблизить її до економічної катастрофи. Кремль не матиме сил підтримувати війну, і тоді може так статися, що йому взагалі буде не до українських територій,
– впевнений Тарас Загородній.
Тому Україн саме до цього має спрямовувати перемовну позицію Трампа і всіх інших перемовників.
До слова, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський зауважив, що розмова Трампа і Путіна може стати "поворотною миттю у всій переговорній епопеї". На його думку, вона може бути підсумковою на цьому етапі переговорів щодо 30-денного перемир'я між Україною та Росією.