Здається, минуло ціле життя: Тихановська підтримала білорусів у 50-й день протестів

27 вересня 2020, 13:06
Читать новость на русском

Опозиціонерка Світлана Тихановська знову звернулась до білорусів. Вона висловила їм підтримку у 50-й день протестів та заявила, що демонстранти вийшли на вулиці зупинити режим. За її словами, білоруси роблять це у мирний спосіб.

Звернення опублікували на телеграм-каналі прес-служби Світлани Тихановської "Пул Первой". Вона заяивла, що "історія останніх місяців показує, що білоруси можуть все".

Цікаво У Білорусі готують "народну інавгурацію" Тихановської

З того моменту, як я вирішила подати документи у ЦВК, здається, минуло ціле життя. Вона сказала, що за час протестів безліч разів пишалась своїм народом.

Сьогодні 50-й день нашого протесту. Білоруський народ сьогодні знову виходить на вулиці. Ми вийшли зупинити цей режим, і ми робимо це мирно,
– запевнила Тихановська.

Довідка. Друга хвиля протестів спалахнула після таємної інавгурації Олександра Лукашенка, яка відбулась 23 вересня 2020 року. Тоді біля резиденції Лукашенка почали збиратися силовики та чиновники, до будівлі привезли військову техніку, а рух для транспорту перекрили. Згідно з законом "Про Президента Республіки Білорусь", церемонія складання присяги має транслюватися по телебаченню і радіо. Та у цей момент на білоруських телеканалах показували серіали. Це обурило суспільство, тому люди вийшли на протест. Силовики знову застосовували силу.

Протести у Білорусі: що відомо

  • Білоруси почали виходити на протест ще 9 серпня, коли відбулись президентські вибори в країні. Вони висловили протест проти фальсифікацій на виборах. Тоді оголосили, що перемогу на них начебто здобув Олександр Лукашенко. Натомість демонстранти з цим не погодились.
  • ОМОНівці жорстоко розганяли та затримували активістів ще з початку протестів. В хід силовики пускали кийки, гумові кулі, світлошумові гранати. У деяких випадках застосовували навіть бойові патрони. З людей знущались та принижували у міліцейських відділках.
  • Внаслідок жорстоких дій силовиків у Білорусі загинуло безліч людей. Водноча місцева влада оголосила лише про 5 жертв.
  • З 11 серпня у країні стартував загальнонаціональний страйк. Опозиція, зі свого боку, створила Координаційну раду, мета якої – забезпечити мирну передачу влади в країні.
  • Влада країни вважає діяльність Координаційної ради опозиції незаконною. Кількох членів ради викликали на допит. Згодом майже всіх представників її президії або затримали, або вислали з країни.
  • Євросоюз готує санкції проти білоруських посадовців. Варто зазначити, що в Європарламенті Лукашенка оголосили персоною нон грата.