Політичний тиск також важливий: якими можуть бути підсумки Саміту миру
Глобальний саміт миру є політично важливою подією. Україна використає його на користь, навіть якщо туди прибуде менше держав, ніж очікувалось.
Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що не варто тут сильно зациклюватися на кількості держав. Важливо, аби Україна просунула власне бачення перемоги у війні.
Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори
Чого очікувати від Саміту миру
Як наголосив Тизенгаузен, Китай та Росія, звісно, ведуть роботу щодо зриву Глобального саміту миру. Це може вплинути на деякі держави. Варто дочекатися, хто таки приїде. Так можна буде побачити, хто перебуває під впливом Китаю чи Росії.
Зараз там залишилося 3 питання. Навіть не ядерна безпека, а безпека АЕС. Продуктова безпека, звільнення полонених та повернення дітей. Це важливо. Усі скажуть, що погоджуються з цим. Звісно, Путіна не вдариш папером – і він не забереться із ЗАЕС. Але політичний тиск також важливий,
– сказав Тизенгаузен.
Єдине прикро, що з проєкту комюніке забрали пункти відновлення територіальної цілісності та виведення російських військ. Хоч і без цього цей Саміт буде важливою для України подією.
Якщо туди приїдуть, за деякими даними, понад 40 держав на рівні президентів та міністрів, то це можна буде використати для досягнення додаткових домовленостей щодо підтримки України.
Саміт миру у Швейцарії: коротко
- Саміт миру відбудеться упродовж 15 – 16 червня. Його проведуть у швейцарському місті Бюргеншток.
- Раніше було відомо, що до Саміту долучаться 90 країн. Згодом ЗМІ повідомляли, що їх кількість зменшилася до 78. Але все ще може змінитися.
- Президент США Джо Байден не поїде на Саміт миру. Замість нього туди прибуде віцепрезидентка США Камала Гарріс.