У Білому домі 3 червня 2024 року офіційно повідомили, що на саміт поїде віцепрезидентка США Камала Гарріс. Адже раніше писали, що Джо Байден не поїде на саміт, бо перебуватиме на зборі коштів на передвиборчу кампанію у Каліфорнії.

Важливо Участь у Саміті миру підтвердили 107 країн: якою буде зустріч лідерів світу й хто на неї приїде

Як США будуть представлені на Саміті миру

У Білому домі пояснили, що 15 червня віцепрезидентка США вирушить до Швейцарії для участі у Саміті миру.

Віцепрезидентка підкреслить відданість адміністрації президента США Джо Байдена підтримці зусиль України щодо забезпечення справедливого та тривалого миру на основі суверенітету та територіальної цілісності України та принципів статуту ООН,
– повідомили у відомстві.

Там додали, що на Саміті миру також буде радник з національної безпеки Джейк Салліван. Тобто, найімовірніше, Байден не візьме участь у події.

Адже раніше писали, що президент США не візьме участь в саміті, оскільки займатиметься збором коштів на передвиборчу кампанію в Каліфорнії, на якій має бути разом з голлівудськими зірками.

Володимир Зеленський щодо цього говорив на пресконференції 28 травня, що Путін "аплодуватиме стоячи", якщо Джо Байден не візьме участі в саміті. Тоді український лідер сказав, що він особисто хотів би бачити президента США Джо Байдена на саміті.

Дивіться також Китай працює над тим, щоб інші країни не їхали на Саміт миру, – Зеленський

Коротко про Саміт миру у Швейцарії

  • Саміт миру відбудеться 15 – 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток, неподалік міста Люцерн. У ньому візьмуть участь вже щонайменше 107 країн світу. Володимир Зеленський пояснив, що мовиться про 70 – 75 президентів держав.
  • За словами президента, саміт миру стане платформою для діалогу щодо досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі статутом ООН та нормами міжнародного права.
  • Також говоритимуть про енергетичну та ядерну безпеку, вільне судноплавство, обмін полоненими (обмін всіх на всіх та повернення депортованих дітей).
  • До речі, на саміт відмовились їхати Китай, Саудівська Аравія, Бразилія, Південно-Африканська Республіка (ПАР). Також Угорщина поки не вирішила, Пакистан ще не відповів.
  • Водночас Росію не запрошували, щоб вона не могла зірвати процес. Володимир Зеленський пояснював, що країну-агресора залучать через посередників вже на наступному етапі.