Саміт миру запланований на 15 – 16 червня у Швейцарії після зустрічі G7 в Італії. Видання Bloomberg пише, що кілька лідерів G7 планують приєднатися до саміту, але ані Байдена, ані віцепрезидентки Камали Гарріс там не буде.
Дивіться також Коли люди повернуться на Місяць: що відомо про амбітну місію NASA "Артеміда"
Загальний песимізм щодо конференції
Байден має вилетіти із зустрічі G7 до Лос-Анджелеса на збір коштів для передвиборчої кампанії 15 червня. Йому мають скласти компанію Джордж Клуні, Джулія Робертс, Барак Обама та телеведучий Джиммі Кіммел.
Видання відзначило, що це рішення підкреслює, що Байден дедалі більше переходить у режим передвиборчої кампанії. Він прагне подолати лідерство колишнього президента Дональда Трампа в ключових штатах перед виборами у листопаді.
Нагальності ситуації додає той факт, що минулого місяця Трамп вперше за поточний виборчий цикл затьмарив зусилля Байдена зі збору коштів, зібравши 76 мільйонів доларів проти 51 мільйона у Байдена.
Крім цього, це відображає загальний песимізм щодо конференції. Дипломати, які організували саміт миру, обмежили його амбіції. Вони зосередились на вузькому наборі цілей, таких як ядерна безпека та обмін полоненими, аби розширити коло учасників.
Водночас ці пункти не відповідають плану України, який передбачає виведення російських військових та подальші гарантії безпеки.
Швейцарія хоче залучити Росію до саміту миру
- Поблизу швейцарського міста Люцерн відбудеться перший Глобальний саміт миру. У Берні кажуть, що Росія повинна брати участь у мирному процесі. Відомо, що запрошення на захід надіслали понад 160 державам світу. Москву ж вирішили не кликати. Хоча у Швейцарії неодноразово заявляли про готовність прийняти на саміті Росію.
- Водночас у самому Кремлі негативно сприйняли той факт, що Берн вирішив організувати саміт за українською формулою миру. Зокрема, глава МЗС Росії назвав Швейцарію "ворожою державою", яка припинила бути нейтральною стороною.
- У Москві наголосили, що не братимуть участі у саміті, навіть якщо отримають запрошення.