Це суто політичне рішення, – Верланов прокоментував своє звільнення
Ексочільник податкової Сергій Верланов вважає, що рішення про його звільнення є політичним. Зауважимо, що Верланова звільнили рішенням уряду на позачерговому засіданні Кабміну 24 квітня.
Рішення про своє звільнення, а також відсторонення ексочільника митниці Нефьодова Верланов назвав зміною курсу. Про це ексголова Державної податкової служби повідомив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".
Важливо Нефьодова та Верланова звільнили з посад
Він додав, що ці рішення не мають підстав щодо ефективності, адже податкова вперше за 8 років у 2019 році виконала план.
Я вважаю, що це, перш за все, є зміною курсу. Рішення достатньо політичні. Абсолютно немає дискусії, яку ми бачили рік тому. Я думаю, все це не подобається нашим опонентом. Склалася ситуація, в якій вирішили нас звільнити,
– заявив Верланов.
Ексголова Державної податкової служби зазначив, що за останні 2 місяці у Мінфіні не провели жодної наради з ліквідності. Це нарада, на якій обговорюють доходи й видатки.
Біографія Сергія Верланова звільнили з податкової: що про нього відомо
По-перше, ми не розуміли, куди рухається країна. По-друге, не акцентується увага на реформах податкової та митної служб,
– наголосив Верланов.
Він сказав, що у його команді не було "ніяких схем".
Джерело політичного рішення – це Кабінет Міністрів України. Адже сьогодні міністр фінансів, не провів жодних консультацій зі мною. Чисто по-людськи треба було поговорити з нами. Цього не зробили. Кабмін ухвалив рішення і я вважаю його політичним, бо в його основу не покладені факти,
– підсумував ексголова податкової.
Можливі причини звільнення Верланова та Нефьодова
- Нещодавно ексміністр фінансів Ігор Уманський розповів про можливі корупційні дії посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби, Державної податкової служби та Державної митної служби.
- Ігор Уманський ініціював відставки голів митниці та податкової служби. Він навіть пропонував кандидатів на тимчасову заміну Максиму Нефьодову і Сергію Верланову. За словами ексміністра фінансів, така ініціатива була через "скручування" ПДВ, від яких, держбюджет втрачає 5 мільярдів гривень щомісяця".
- 24 квітня нардепи проголосували за створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих корупційних дій посадовців Державної митної, податкової та фіскальної служб.