Разом з Нефьодовим без посади залишився і голова Державної податкової служби Сергій Верланов. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у телеграмі.

Важливо Нефьодов показав герб, через який у Держмитслужбі проводили обшуки: фото

Гончаренко додав, що окрім очільника митниці звільнили ще й заступників Нефьодова – Роберта Зелді, Дениса Шендрика та Сергія Пєтухова.

Окрім цього без посади залишився заступник голови Державної фіскальної служби Дмитро Венцковский.

Можливі причини звільнення

  • Нещодавно ексміністр фінансів Ігор Уманський розповів про можливі корупційні дії посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби, Державної податкової служби та Державної митної служби.
  • Ігор Уманський ініціював відставки голів митниці та податкової служби. Він навіть пропонував кандидатів на тимчасову заміну Максиму Нефьодову і Сергію Верланову. За словами ексміністра фінансів, така ініціатива була через "скручування" ПДВ, від яких, держбюджет втрачає 5 мільярдів гривень щомісяця".
  • 24 квітня нардепи проголосували за створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих корупційних дій посадовців Державної митної, податкової та фіскальної служб.

Інформацію про свою відставку згодом підтвердив і сам Нефьодов.

"Пишаюсь тим, що прийшлось звільняти не тільки мене, а і всіх заступників – Дениса Шендрика, Роберта Зелді та Сергія Петухова. Не знайшлось нікого, хто б погодився "виконувати задачу". Дякую всій команді, ви всі кращі, аніж я заслуговував, як керівник", – написав Нефьодов.

В коментарі НВ він також додав, що не знає причину свого звільнення.

"Причина звільнення невідома. Я про це дізнався на засіданні Кабміну, яке пройшло ввечері. Міністр фінансів Сергій Марченко відмовився зі мною спілкуватися і втік. Але мені стало краще як людині після звільнення", – сказав Нефьодов.

Що відомо про Максима Нефьодова та Сергія Верланова – читайте за посиланнями.