У Генштабі пояснили, за яких умов військові ЗСУ можуть повернутися на ділянки розведення

2 листопада 2019, 02:48
Читать новость на русском

Заступник начальника Генштабу ЗСУ Сергій Наєв розповів, що у разі відновлення ворогом обстрілів на ділянках розведення сил на Донбасі ЗСУ мають право знову зайняти свої позиції. Такий крок передбачено підписаною у Мінську рамковою угодою про розведення сил.

Про це Наєв розповів в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".

До теми: Накопичення сил РФ на Донбасі зараз немає, – Наєв

Є рамкова угода, підписана 21 вересня 2016 року Тристоронньою контактною групою, і в ній прописані три ділянки розведення: Станиця Луганська, Золоте і Петрівське. Якщо потім відновляться обстріли, то передбачено, що сторони мають право зайняти ці позиції. У Золотому і Петрівському вже відбувалося розведення сторін, але потім ці ділянки були зайняті у зв'язку з тим, що противник порушив умови,
– пояснив Наєв.

Він також зазначив, що в українських військових є можливість спостерігати за діями противника на ділянках розведення. Українська армія володіє розвідувальними системами відеонагляду, що дозволяє їй спостерігати за діями ворога.

Крім того заступник начальника Генштабу ЗСУ зазначив, що ні в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську, ні на нарадах у Генштабі поки не обговорюються інші ділянки розведення сил на Донбасі, крім вище згаданих.

Я спілкувався перед ефіром з військовим, який бере участь в роботі Тристоронньої контактної групи, і питав, чи обговорювалися взагалі в рамках ТКГ інші ділянки розведення, і отримав відповідь, що ні разу, на всіх засіданнях, інші ділянки розведення не обговорювалися,
– розповів Наєв.

Він також зауважив, що є присутнім на всіх службових нарадах в Генштабі і жодного разу не чув, щоб обговорювалися будь-які інші ділянки розведення.

Що треба знати про розведення військ у Золотому:

  • розведення відбувається з обох сторін – на один кілометр від позицій;
  • представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ вже підтвердили початок розведення сил і засобів у Золотому-4;
  • на підтвердження старту розведення у Золотому вони запустили сигнальні ракети;
  • розведення військ відбулося у межах мінських угод і є поштовхом до нормандської зустрічі;
  • ветерани-добровольці, що перебувають у Золотому, заявили, що розведення тут у жодному разі не можна проводити, оскільки обстріли тут не припиняються.


Якою може бути ситуація на Донбасі після розведення сил / Інфографіка 24 каналу