Скільки осіб визнали винними у справах Євромайдану
У справах Майдану обвинувальний вирок ухвалено щодо 46 осіб, а підозру повідомлено 445 людям. Загалом у вчиненні злочинів під час кривавих подій Революції Гідності суди визнали винними 59 осіб.
З цих 455 підозрюваних 48 – вищі посадові особи, 228 – правоохоронці, зокрема 27 слідчих, 20 – прокурори і 23 – судді. Про це в ефірі телеканалу "1+1" заявив заступник генпрокурора України – головний військовий прокурор Віктор Чумак.
Читайте також: Адвокатка сімей Героїв Небесної сотні Закревська оголосила голодування
За його словами, до суду скеровано 195 обвинувальних актів щодо 298 осіб. У скоєнні злочинів судами визнані винними 59 осіб. Щодо 46 з них ухвалено обвинувальний вирок.
Чумак зазначив, що в нього є поіменний список притягнутих до відповідальності у справах Майдану, однак він не може розголошувати конкретні імена. Адже людина вважається невинною, допоки її вину не довів суд.
30 листопада цю інформацію підртвердила Генпрокуратура у відповідь на запит "Радіо Свобода". У відомстві додали, що за перші дев’ять місяців 2019 року управління спеціальних розслідувань повідомило про підозру 14 людям, зокрема високопосадовцям, керівникам правоохоронних органів.
Щодо 11 людей досудове слідство закінчено та обвинувальні акти направлено до суду. За ці місяці судді оголосили один обвинувальний вирок.
Хто розслідує справи Майдану
- З самого початку розслідуваннями справ Майдану займалося Управління спецрозслідувань ГПУ під керівництвом Сергія Горбатюка. У жовтні 2019 року Горбатюка звільнив з посади новий генпрокурор Руслан Рябошапка. Після цього Горбатюк заявив, що слідство у справах Майдану призупинено. Водночас в ГПУ заявили, що розслідування та забезпечення невідворотності покарання у справах Майдану є для відомства пріоритетними.
- 21 жовтня 2019 року в ГПУ створили Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні під час Майдану. Передбачалося, що ці злочини надалі має розслідувати ДБР, за роботою якого наглядатиме новостворений департамент у ГПУ.
- У листопаді ДБР заявило, що розслідування злочинів щодо Майдану тимчасово призупиниться. Усе через надмірне навантаження на ДБР та брак слідчих. Оскільки Верховна Рада не прийняла необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування злочинів щодо Майдану, то розслідування призупинилося з 20 листопада на невизначений час.
До теми: Справи Майдану: у Зеленського міг бути договір з Аваковим