Китай нічого не винен Росії: політолог припустив, чи приїде Пекін на Саміт миру
У швейцарському місті Бюрґеншток 15 – 16 червня відбудеться перший Глобальний саміт миру. Станом на 15 травня свою участь підтвердили 50 країн зі 160 запрошених делегацій. Водночас Китай не зраджує своїм принципам й залишається однією з останніх країн, які досі не можуть ухвалити остаточне рішення щодо присутності на конференції.
Про це 24 Каналу сказав політолог, офіцер ЗСУ Тарас Березовець. Він відповів, чи можна вважати, що Пекін визначився зі стороною, яку він займає у цій війні, якщо Сі Цзіньпін, чи представник Китаю не приїде на Саміт миру.
Читайте також Україна чітко усвідомлює, що війна з Росією закінчиться переговорами, – секретар РНБО
"Аж ніяк. Насправді Китай нікому нічого не обіцяв. Ні союзникам, що Пекін візьме участь у швейцарському саміті, ні Росії, що він туди не поїде. Тому все може бути", – зауважив Березовець.
Є зміни на нашу користь
Звернімо увагу, що ситуація почала змінюватися. Уряд індійського прем'єр-міністра Нарендра Моді вже заявило, що однозначно братиме участь у зустрічі G7 щодо України, а також у Глобальному саміті миру.
Зараз для України відкривають великі перспективи та відбуваються позитивні процеси всередині. Тому що Глобальний південь все ж таки демонструє якусь динаміку.
Так, не буде президента Бразилії, не приїде президент ПАР, але Китай думаю до останнього буде визначатися і тримати інтригу. Я не виключаю того, що остаточного рішення у Пекіні могли ще не ухвалити,
– зазначив політолог.
Врешті-решт у КНР є соломонове рішення. За його словами, вони можуть відправити не учасника, а спостерігача. Мовляв, Китай візьме участь на рівні спостерігача. Наприклад, замість Сі Цзіньпіна приїде спецпредставник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей, який загалом завжди виконував ці функції.
"Пекін нічого не винен Москві. Він може ухвалити таке рішення, але загалом для нас буде позитивно навіть якщо Китай буде представлений на рівні спостерігача", – додав Березовець.
Саміт миру: останні новини
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росію навмисно не запросили на перший Саміт миру з однієї простої причини – уникнення зриву процесу. До того ж він наголосив, що ініціативу мирного саміту не можна передавати країні-агресору.
- Водночас в Офісі Президента зауважили, що нині головною проблемою Глобального саміту миру є збільшення кількості країн, які мають долучитися до обговорення тез, які прописані у формулі миру.
- Під час Ставки начальник ГУР МО Кирило Буданов і голова СЗР Олег Іващенко розповіли про цілу стратегію росіян щодо зриву Саміту миру. Зокрема, у цьому напрямку працює російська дипломатія та зовнішня розвідка.