Головна проблема зараз – збільшити кількість країн, які мають долучитись до обговорення тез, які прописані у формулі миру. Про це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.
Читайте також На саміті миру у Швейцарії не обговорюватимуть завершення війни в Україні, – Шольц
"Сьогодні відбуваються переговори на різних рівнях. Президент особисто запрошує очільників різних держав. Це ще буде займати певний час. Головна проблема сьогодні – збільшити кількість країн, які мають долучитись до обговорення засадничих тез, які прописані у формулі миру", – пояснив він.
Три фундаментальні речі
Михайло Подоляк зазначив, що потрібно, щоб щодо Саміту миру було зафіксовано три фундаментальні речі. Насамперед мовиться про кількість учасників. Бажано, щоб були присутні, зокрема, країни Глобального Півдня.
Для того, щоб з нейтральними країнами проговорити концепцію міжнародного права як такого. Тому що Росія її обнулила. На сьогодні не існує ніякого міжнародного права. Це все, як мені видається, має вигляд фікції,
– підкреслив посадовець.
Другий момент – дуже важливо зафіксувати, що таке правила, що таке справедливий мир. І третій – обговорити, що Росія все ще продовжує спокійно себе почувати на глобальному ринку, а санкції не працюють у повному обсязі.
"Країна-агресорка має доходи, можливість торгувати з будь-якими країнами. Санкції працюють не в повному обсязі. Якщо це не буде виправлено, то Росія показує приклад для інших країн, що можна порушувати будь-які правила, а відповідальності за це не буде", – наголосив радник голови ОПУ.
Саміт миру: головне
- У квітні 2024 року президент Володимир Зеленський заявив, вже у червні має відбутися перший Саміт миру. Він проходитиме 15 – 16 червня 2024 року у Швейцарії. Місцем його проведення обрали Бюргеншток, який розташований неподалік швейцарського міста Люцерн. У ньому візьмуть участь від 80 до 100 країн.
- Володимир Зеленський розповів, що Україна очікує, що його учасники разом складуть план дій щодо трьох пунктів. Мовиться про вільне судноплавство, ядерну й енергетичну безпеку, обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.
- Відомо, що зі 160 країн та організацій, запрошених на Глобальний саміт миру до Швейцарії, свою участь наразі підтвердили 50. Однак Китай свою участь у заході поки не підтвердив.