Україна зменшила удари ATACMS по Росії, – в NYT вказали на 2 основні причини
У листопаді 2024 року Джо Байден нарешті дозволив Україні використовувати ATACMS для ударів по Росії. Київ скористався можливістю та завдав кілька успішних ударів по території країни-агресорки. Утім, нині спостерігається тенденція до зменшення застосування далекобійних ракет із цією метою.
Навесні цього року США передали Києву близько 500 ракет ATACMS. Утім, на той момент українські військові могли їх використовувати лише по цілях на окупованих територіях, зокрема в Криму, передає 24 Канал з посиланням на The New York Times.
Дивіться також Страшенно бояться втратити: на які нові кроки йдуть росіяни, аби вберегти Кримський міст
Чому Україна змушена обережно використовувати ATACMS
На момент отримання дозволу бити вглиб Росії в Україні залишалися лише десятки таких ракет. Імовірно, близько 50.
Як розповіли виданню двоє американських посадовців, у Білого дому не було можливості поставити Києву нові ATACMS, адже вони вже були розподілені для розгортання на Близькому Сході та в Азії.
З огляду на дані міноборони Росії та російських військових блогерів, NYT підрахувало, що Україна, здобувши дозвіл на удари вглиб ворожої держави, використала ще щонайменше 31 ракету ATACMS і 14 Storm Shadows.
Зверніть увагу! Найбільш успішним був удар Storm Shadows по командному пункті на Курщині. Наступного дня Росія вдарила по Дніпру новою балістикою "Орешник".
27 листопада очільник російського генштабу генерал Валерій Герасимов зателефонував голові Об'єднаного комітету начальників штабів США генералу Чарльзу Брауну, щоб "обговорити занепокоєння ескалацією". Після цієї розмови Україна упродовж двох тижнів не запускала ATACMS і Storm Shadows.
Аналітики припускають, що Київ міг зменшити кількість ударів по Росії далекобійними ракетами, бо вже спрямував їх на російські об’єкти, які давно хотів уразити. І тепер з огляду на те, що снарядів залишилося небагато, намагається використовувати їх помірковано.
За словами адмірала Роба Бауера, українські атаки на військові заводи та склади в Росії із допомогою ATACMS завдали великої шкоди. Тому Москва перенесла багато об'єктів далі від фронту.
Слід зауважити, що новообраний президент США Дональд Трамп розкритикував рішення Байдена дозволити Україні бити вглиб Росії. Це також могло вплинути на рішення Києва економити ракети, оскільки навряд чи республіканець планує у майбутньому поповнити його запаси.