"Україна має право – це очевидно": як євродепутати реагують на удари ЗСУ по російських НПЗ

28 березня 2024, 19:14
Читать новость на русском

Євродепутати висловилися щодо ударів Збройних Сил України по НПЗ Росії. Так, вони переконані, що наша держава має право на самооборону.

Україна має продовжувати давати відсіч Росії, зокрема, завдаючи ударів по російських нафтопереробних заводах. Про це повідомили євродепутати в коментарі кореспондентці 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також Після ліквідації 7 НПЗ: які руйнівні зміни уже відчула російська економіка

Як реагують євродепутати

Ексміністерка оборони Литви, євродепутатка від ЄНП Раса Юкнявічене каже, що в Європі є різні думки щодо цього. Втім, вона вважає, що Київ повинен захищати себе від російського нападу.

Я переконана, що Україна має право на самооборону, в тому числі шляхом вжиття заходів для зменшення здатності Росії до нападу. Я думаю, що це очевидно,
– заявила євродепутатка.

За її словами, стурбованість має бути не через дії України, а через недостатню допомогу з боку західних країн, зокрема США.

"Чи достатньо ми робимо? Ця війна стосується не лише майбутнього України, а й безпеки Європи та геополітичної ваги США – чи вдасться нам її втримати?", – відреагувала Раса Юкнявічене.

Ексміністр закордонних справ Естонії, європарламентар від Renew Europe Урмас Пает теж вважає, що Україна має право завдавати ударів по російських НПЗ. Він зазначив, що немає причин, аби змусити Київ припинити це робити.

Україна робить все можливе, щоб дати відсіч державі-агресору Росії та послабити військову машину агресора. Україна не робить нічого поганого, завдаючи ударів по нафтопереробних заводах, і я не вважаю виправданим вимагати від України припинити ці удари,
– зазначив Урмас Пает. 

Що кажуть в США

  • Речник Держдепу США Метью Міллер прокоментував атаки України по російських нафтопереробних заводах. Він нагадав позицію Білого дому, яка була озвучена на початку повномасштабного вторгнення.
  • За словами Метью Міллера, США не підтримують ударів України поза межами її території.
  • Він зазначив, що їхня позиція від початку цієї війни завжди була такою, що вони не заохочують і не підтримують завдання ударів Україною за межами її території.
  • Також він не став відповідати на питання, чи зв'язувалася американська сторона з Києвом після нещодавнього удару по російському нафтопереробному заводу в Самарській області.
  • Міллер додав, що позиція Штатів відображає їхню "тривалу політику" і це "чітко донесли" до України.