Змінить все, – політичний діяч зі США пояснив позицію Вашингтона щодо заборони ударів по Росії
Після чергової російської атаки на Київ, коли під ударом опинилась дитяча лікарня "Охматдит", Україна вкотре закликала західні країни зняти обмеження щодо використання далекобійної зброї. Проте відповідне рішення наразі не ухвалене.
Громадський і політичний діяч зі США Юрій Рашкін сказав 24 Каналу, що водночас раніше США надали дозвіл Україні бити вглиб російської території на відстань 100 кілометрів. Нагадаємо, що саме це дозволило зупинити наступ ворога на Харківському напрямку.
До теми Ситуація може змінитись, – Пентагон про дозвіл бити ATACMS вглиб території Росії
Емоції українців зрозумілі
Однак Україні потрібно мати більше можливостей, щоб завдавати ударів по російських аеродромах, де розташовані їхні бомбардувальники, по складах зі зброєю, воєнних виробництвах та інших об'єктах.
Зрозуміло, що коли українці не мають світла по декілька годин поспіль, про яке терпіння можна говорити. Владімір Путін саме не це і розраховує – щоб українці перебували у важкому психологічному стані. Тому я розумію людей, які емоційно висловлюються в коментарях в моїх акаунтах в соцмережах,
– зауважив Юрій Рашкін.
Однак коли українці висловлюють невдоволення тим, що США буцімто могли зробити більше для України, це жодним чином не впливає на офіційну позицію Сполучних Штатів.
Водночас атаки західними ракетами на відстань 100 кілометрів вже дозволені. В цьому сенсі удар хоч на 1 метр далі цієї відстані змінить все. Після цього вже необхідно говорити, що не треба бити по Москві та Кремлю. А по всьому іншому – будь ласка,
– наголосив політичний діяч.
Дозвіл на завдання ударів вглиб Росії: коротко
- Росія у травні почала наступ на Харківщині, що змусило Україну вкотре звернутися до західних партнерів щодо дозволу бити їх зброєю по території Росії. Після цього відповідні удари ухвалила Велика Британія, Швеція та інших країн.
- Водночас США дозволили нашій країні завдавати ударів з систем HIMARS та РСЗВ GMLRS по території Росії поблизу з кордоном у Харківській області. Проте США залишили обмеження щодо використання Україною далекобійних ракет ATACMS для ударів по Росії.