Російська армія виснажена: як довго Кім Чен Ин може продавати зброю Путіну
Росія та Північна Корея 19 червня підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство". Угода передбачає військову допомогу у разі нападу на одного з підписантів.
Ймовірно, так звані гарантії безпеки, які були позначені в цьому договорі, насамперед інструменти стримування та шантажу західних держав, сказала 24 Каналу головна консультантка Українського інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко. Вона оцінила реальний потенціал Москви та Пхеньяна.
Зверніть увагу Такі союзи довго не живуть, – політолог про співпрацю Росії та КНДР
До чого готується Путін й Кім Чен Ин
Війна між Росією та НАТО – маловірогідна, але Москва розглядає Альянс, на чолі зі Сполученими Штатами Америки, як ключового супротивника й ворога. Тому можна сказати, що Кремль готується до протистояння з НАТО.
У випадку КНДР це протистояння з Південною Кореєю. Проте у разі ескалації ситуації на корейському півострові це не буде просто війна між Південною та Північною Кореєю,
– зазначила Гриценко.
На сьогодні все ще діє домовленість про те, що у випадку воєнних дій командування над збройними силами Південної Кореї переходить до США.
Поготів наразі на території Південної Кореї розташований 30-тисячний американський контингент, також Суел має ядерні гарантії від Білого дому, американські кораблі регулярно заходять в південнокорейські порти. Тобто це буде повномасштабна війна з участю Сполучених Штатів Америки й найімовірніше за участю Китаю, який не стоятиме осторонь цього конфлікту.
"Навряд чи у такому випадку Кремль зможе запропонувати Північній Кореї широкомасштабну допомогу, так само й щодо КНДР. Пхеньян цілком серйозно готується до потенційної інтервенції з боку Південної Кореї у союзі зі США, тому не готові продати Росії все, що мають", – мовила головна консультантка Українського інституту стратегічних досліджень.
Чому Росія звернулася по допомогу до КНДР
Північнокорейська еліта, як і російська, страждає параноєю. Вони абсолютно всіх навколо розглядають як ворога. КНДР навіть підозріло ставиться до Китаю, який фактично є єдиним спонсором, який забезпечує їхнє виживання.
Північна Корея у якості озброєння поступається південнокорейському. Вони мають два ключових козирі – кількість та ядерний арсенал. Їхній ВПК досить потужний, але це все розробки, які базуються на колишніх радянських моделях, на відміну від Південної Кореї, яка є однією з найбільш модернізованих армій у світі.
У Росії аналогічна ситуація,
– наголосила Гриценко.
Вони тому й звертаються до КНДР, адже Путін навіть у своєму інтерв'ю в Китаї фактично визнав неспроможність Росії виграти війну військовим шляхом. Він фактично заявив, що російська армія виснажена, тому Москва звертається до КНДР з метою отримати боєприпаси й, можливо, людські ресурси.
КНДР єдиний варіант, до якого Росія тепер може звернутися, але у випадку більш повномасштабних воєнних дій навряд чи обсяги допомоги будуть значними.