Угода США і Німеччини щодо "Північного потоку-2" – недолік на всіх рівнях, – ЗМІ
Джерело:
Financial TimesРаніше адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про угоду з Берліном щодо газопроводу "Північний потік-2". Домовленість становить серйозну загрозу для безпеки та економіки України.
Видання наголошує, що США та Німеччина пообіцяли невпевнені гарантії та компенсацію для Києва, але ця "угода" завдає величезної шкоди Україні.
Читайте також Українські політики й активісти звернулись до Байдена через "Північний потік-2"
Загрози від запуску "Північного потоку-2"
Угода є недоліком на всіх рівнях. Зобов'язання протидіяти російській агресії невизначені, фонд для розвитку "зеленої енергетики" не компенсує всю шкоду для Києва,
– йдеться у публікації.
Там також зазначили, що пропозиція Німеччини щодо сприяння продовження транзиту газу – це просто "розмита обіцянка".
Видання звернуло увагу й на те, що Вашингтон і Берлін домовились про угоду, яка має вирішальне значення для інтересів України, однак без прямої участі Києва. А це стало подарунком для риторики Путіна про те, що "великі держави" завжди вирішують долю "менших країн".
Крім того, у статті заявляють, що Білий дім недооцінює Росію. Але останні роки показали, що агресія Москви становить загрозу європейській, а отже, і глобальній безпеці.
Замість того, аби об'єднати демократії, підсумовує видання, угода розколола ЄС на Схід та Захід, а Польща та країни Балтії глибоко стурбовані наслідками.
"Північний потік-2": останні новини
- США та Німеччина 21 липня 2021 року підписали угоду про запуск "Північного потоку-2".
- Документ розкритикували в Європарламенті. А представники МЗС Польщі та України виступили зі спільною заявою про те, що країни протистоятимуть запуску газопроводу.
- Радник глави Офісу Президента Тимофій Милованов повідомив, що у випадку запуску трубопроводу Україна втрачатиме приблизно 1,5 мільярда доларів.
Зверніть увагу "Північний потік-2" не зупинять, навіть якщо він стане зброєю Росії, – Bloomberg