"ЄС став заручником Орбана": Угорщина заблокувала понад 40% рішень щодо допомоги Україні
Угорщина заблокувала майже половину рішень Євросоюзу щодо допомоги Україні. Країни-члени ЄС мають знайти шлях, як обійти цю ситуацію.
Про це заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, передає кореспондентка 24 каналу у Брюсселі.
Дивіться також Про новий наступ Росії, коаліцію дронів та загрози для НАТО: інтерв'ю з главою МЗС Латвії
Угорщина блокує рішення
Литовський міністр закликав бути більш прозорими щодо позиції Угорщини. Він назвав конкретні дані щодо блокування рішень з боку Будапешта після аналізу.
Виявилося, що близько 41% рішень ЄС щодо України були заблоковані Угорщиною. Європейський фонд миру заблокований, початок вступу до ЄС наразі затримано, переговори про вступ України до ЄС стали "заручником" Угорщини. І я можу продовжувати: декларація щодо Грузії, Європейський фонд миру для Вірменії,
– розповів очільник МЗС Литви.
Ґабріелюс Ландсберґіс каже, що дискусії та необхідні рішення в ЄС блокуються лише однією країною. Литовський міністр каже, що такі дії треба розглядати як системний підхід перешкоджання зусиллям ЄС відігравати значущу роль як зовнішньополітичний гравець.
Ми повинні знайти спосіб, як дійсно як спільнота, обійти це, тому що якщо цьому не протидіяти, ми просто застрягнемо, будемо неефективними й не зможемо рухатися навіть у тих місцях, які є життєво важливими для нас,
– висловився міністр.
Угорщина та ЄС
- Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розповіла, що вже рік Євросоюз не може передати транші для воєнної допомоги з Європейського фонду миру через позицію Угорщини. Вона терміново звернулася до країни з закликом розблокувати рішення.
- Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Росія навряд чи нападе на когось із членів НАТО. Він заявив, що якби росіяни мали достатньо сил, аби перемогти Україну, то вони б це зробили. Це, на його думку, означає, що Кремль "не зможе махом проковтнути Захід". Він переконує, що заяви про напад Росії потрібні для залучення Європи у війну.
- У Європейському Союзі планують розпочати переговори щодо вступу України у червні, проте Угорщина виступає проти. Угорщина каже, що це має бути процес, заснований на заслугах, без винятків.