Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Росія навряд чи нападе на когось із членів НАТО. За його словами, її війська вже показали себе в Україні та виявились недостатньо сильними для швидкої перемоги.

Дивіться також Коли люди повернуться на Місяць: що відомо про амбітну місію NASA "Артеміда"

Росія не зможе "проковтнути" Захід

Орбан заявив, що російські військові ведуть серйозну та важку війну з українцями.

Якби росіяни були достатньо сильні, щоб перемогти українців одним махом, вони б це вже зробили,
– зазначив він.

Орбан розуміє, що військовий потенціал країн НАТО перевищує потенціал України, тому вважає малоймовірним, що Росія зможе напасти на члена Альянсу. Орбан зазначив, що він не вважає логічним, що Росія, "яка не може перемогти навіть Україну, раптом прийде та проковтне весь західний світ".

Водночас Віктор Орбан пояснив, що заяви про можливий напад Росії на НАТО він розглядає як шлях для більшого залучення Заходу у війну.

Те, що сьогодні відбувається в Брюсселі та Вашингтоні, можливо, зараз більше в Брюсселі, ніж у Вашингтоні, є своєрідною підготовкою до можливого прямого військового конфлікту, ми сміливо це можемо назвати: підготовка до вступу Європи у війну,
– сказав він.

Крім цього, угорський прем'єр вважає за потрібне посилювати армію Угорщини, бо "існування армії не призводить до війни", але їхня відсутність – так.

Зеленський поговорив з Орбаном телефоном

  • Український президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан мали "тривалу" розмову. Вона відбулася в телефонному режимі. Про це лідер України 8 травня повідомив у соцмережі Х (колишній твітер). Зеленський розповів, які питання обговорив з угорським главою уряду.
  • Зокрема, український гарант запросив угорського прем'єра на Саміт миру у Швейцарії наступного місяця. Він зазначив, що позиція Угорщини важлива для нас з точки зору наближення миру та нашої спільної регіональної безпеки.
  • Під час розмови Зеленський й Орбан також "скоординували подальші кроки для взаємовигідного вирішення всього спектру двосторонніх питань".