Угорський уряд продовжує наполягати на тому, що процес вступу до ЄС має базуватися на заслугах, втім, Україна все ще не виконала всі умови, які поставив Будапешт. Про це заявив державний секретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач, передає кореспондентка 24 каналу у Брюсселі.

Дивіться також Угорщина може блокувати позиції України: чи є загрози від її головування в Раді Європи

Угорщина наполягає на виконанні умов для вступу України до ЄС

Відповідаючи на питання щодо можливого початку переговорів про вступ з Україною в червні цього року, Ковач сказав, що умови мають бути єдиними для всіх.

Це процес, заснований на заслугах, без винятків, тому умови однакові для всіх країн-членів і для всіх кандидатів на вступ, тому не може бути ніяких винятків на основі політичних чи ідеологічних міркувань,
– сказав державний секретар.

Представник угорського уряду зазначив, що наразі Україна ще не виконала всі вимоги Будапешту. Ковач наголошує, що переговори можуть розпочатися лише зважаючи на “заслуги” країни-кандидата.

“Я боюся, що були специфічні питання щодо яких Угорщина завжди була дуже відвертою, і прогрес дуже незначний, якщо взагалі є”, – прокоментував Ковач виконання Україною умов угорського уряду.

Останні заяви Угорщини щодо України

  • В Угорщині вважають, що підтримка України наближає НАТО до конфлікту. Уряд у своєму електронному листі пояснив свою позицію щодо створення багаторічного фонду підтримки України.
  • Віктор Орбан критикує Україну та ЄС, намагаючись здобути підтримку крайніх правих виборців перед виборами до Європарламенту в червні.
  • Прем'єр-міністр Угорщини заявив, що Захід "за крок від введення військ в Україну" і підкреслив, що не дозволить втягнути Будапешт у можливе розгортання західних військ в Україні.