Нещодавно Угорщина наклала вето на резолюцію Ради Європи, що стосувалась формули миру, яку пропонує України. Голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко розповів 24 Каналу, що не варто перебільшувати ризики від Ради Європи, адже вона не входить до мережі інституцій Євросоюзу.

Дивіться також Фіцо – "між життям і смертю": Орбан розповів про стан словацького прем'єра після замаху

Чи існує загроза від Угорщини для України

Божко пояснив, що ж Рада ЄС і Європейська рада це дві різні інституції, які мають стосунок до Європейського Союзу, а Рада Європи – немає.

Це інституція, яка продовжує існувати. Рада Європи відзначається символічними заявами. Угорщина може блокувати деякі позиції України, але це війна на символічному фронті,
– сказав він.

Голова центру політичних студій "Доктрина" зазначив, що Рада ЄС значно важливіша, тому саме там треба відстоювати свої позиції Україні.

Серйозно протидіяти нашій позиції Угорщина на якихось етапах зможе, однак у цього не буде якихось великих наслідків,
– зауважив Ярослав Божко.

Позиція Угорщини стосовно України: коротко

  • В Угорщині вважають, що допомога Україні наближає НАТО до війни. Уряд Угорщини в електронному листі пояснив свою позицію щодо пропозиції в НАТО створити багаторічний фонд підтримки України.
  • Віктор Орбан критикує Україну та ЄС, намагаючись здобути підтримку крайніх правих виборців перед виборами до Європарламенту в червні. Хоча здається нелогічним критикувати ЄС, перебуваючи в ньому.
  • Прем'єр-міністр Угорщини зробив несподівану заяву, стверджуючи, що Захід "за крок від введення військ в Україну". Він також підкреслив, що не дозволить втягнути Будапешт у можливе розгортання західних військ в Україні.