На Роберта Фіцо здійснили замах 15 травня. За словами Орбана, навіть якщо словацький глава уряду одужає, він залишиться без роботи протягом кількох місяців у критичний момент напередодні виборів до Європейського парламенту. Вони мають відбутися на початку наступного місяця.

Дивіться також Нестабільність в Центральній Європі, або про що говорить замах на Фіцо

Фіцо в дуже тяжкому стані

Стан здоров'я пораненого Фіцо 17 травня залишається тяжким. Його вже вдруге прооперували.

Ми молимося за прем'єр-міністра і вболіваємо за Словаччину. Бажаємо йому якнайшвидшого одужання та повернення до роботи. Роберт Фіцо перебуває між життям і смертю,
– заявив Віктор Орбан.

Також прем'єр-міністр Угорщини додав, що скоро відбудуться вибори. Вони будуть вирішувати не лише те, хто стане членами Європейського парламенту. Разом із виборами в США це може визначити хід війни та миру в Європі. За його словами, Роберт Фіцо та Словаччина були б дуже потрібні для примирення.

Фіцо, можливо, перевезуть до Братислави

У Словаччині консиліум лікарів збереться у понеділок, 20 травня, щоб оцінити стан прем’єр-міністра після вогнепального поранення. Вони також оцінять можливість транспортування Фіцо до Братислави.

У ніч із четверга на п'ятницю жодної нової інформації про стан здоров'я прем'єра опубліковано не було.

Що відомо про замах на Роберта Фіцо

  • Після засідання уряду в середу, 15 травня, в Гандлові пролунали постріли, коли прем'єр вийшов до людей. Поранення зазнав Роберт Фіцо, якого доправили в лікарню.

  • Чинна президентка Словаччини Зузана Чапутова та новообраний президент Петер Пеллегріні, який ще не заступив на посаду, спільно звернулися до громадян. Вони засудили напад на главу уряду і вирішили, що ситуацію треба заспокоювати.

  • Пеллегріні наголосив: ще зарано говорити, що загроза для життя Фіцо повністю минула. Він подякував медикам, але пояснив, що прем'єр у важкому стані.

  • Поліція Словаччини висунула звинувачення 71-річному Юраю Цінтулі у замаху на умисне вбивство прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо. Тепер пенсіонеру загрожує покарання у вигляді 25 років позбавлення волі або довічного ув'язнення.

  • Після замаху на Фіцо польський прем'єр Дональд Туск та президент Сербії Александар Вучич теж заявляють про погрози у свій бік. У Сербії навіть заарештували чоловіка, якого підозрюють у плануванні замаху на главу держави.