Україна підірвала план Росії зі створення ризику для Одещини з моря, – британська розвідка
Джерело:
Британська розвідкаРосія тримає чималу кількість кораблів в акваторії Чорного моря, чим постійно створює загрозу висадки десанту на узбережжя Одеської області. Однак українські військові завдають прицільних ракетних ударів по цих кораблях, створюючи проблеми для окупантів.
У перший день повномасштабного вторгнення до України – 24 лютого 2022 року – Росія захопила острів Зміїний. Саме він і став місцем дислокації чималої кількості озброєння, яке Росія використовує у війні проти України.
Детальніше Вражено 70% екіпажу, доля решти невідома: подробиці ліквідації буксира окупантів "Василій Бех"
17 червня до острова направлявся буксир "Василій Бех". На борту був особовий склад, який мав поповнити лави російських окупантів на острові. А також боєприпаси та озброєння. Серед них і зенітний ракетний комплект "Тор". Та до острова буксир не дістався. Його вразила ракета, випущена українськими військовими.
Корабель після влучання ракети загорівся та пішов на дно з усім озброєнням, що перевозив. Росія одразу направила до цього місця рятувально-пошукову місію.
Важливо! В перші години після підтвердження знищення російського буксира "Василій Бех" була інформація про те, що його підбили ракети Harpoon, які Україні отримала від партнерів. Однак згодом згадки про ці ракети з офіційних повідомлень прибрали
Труднощі для Росії в морі
Водночас британська розвідка у своєму щоденному звіті, який цього разу був присвячений саме знищенню корабля "Василій Бех" повідомляє, що "українські війська заявили про своє перше успішне використання подарованих Заходом протикорабельних ракет Harpoon для ураження російських морських сил".
"Знищення російського судна під час місії поповнення запасів демонструє труднощі, з якими стикається Росія, намагаючись підтримати свої сили, які окупували острів Зміїний", – відзначили в британській розвідці.
Там також наголосили, що можливість українських військових знищувати російські кораблі з берега значною мірою нейтралізувала здатність Росії встановити контроль на морі.
"Це підірвало життєздатність оригінального російського оперативного плану вторгнення, яке передбачало утримання Одеської області під загрозою з моря", – йдеться у звіті британської розвідки.
Варто відзначити, що за час війни станом на 21 червня Росія втратила 14 кораблів та катерів. Вони були знищені українськими військами. Серед найбільших втрат – крейсер "Москва" та великий десантний корабель "Саратов".
Ракетні обстріли як помста за знищений корабель
Після того, як українські військові знищили буксир "Василій Бех", російські окупанти завдали масованого ракетного удару по Півдню України.
У ніч на 19 червня російські загарбники намагались атакувати Одеську область двома ракетами "Онікс". Їх ворог випустив з території тимчасово окупованого Криму. На щастя, минулось без жертв, адже нашим силам ППО вдалось збити ці ракети.
Лише 20 червня протягом трьох годин вони випустили щонайменше 14 крилатих ракет. В Одесі одна з таких ракет влучила у продовольчий склад, унаслідок чого загинув охоронець, а будівля згоріла.
По півдню Одеської області було випущено 9 ракет "Онікс", які знищили та пошкодили будинки.
Ще одну ракету "Онікс" запустили по Очакову (ймовірно, з території окупованого Криму) – вона влучила в сільськогосподарські угіддя у передмісті.