Перший за чверть століття: Україна відкрила новий пункт пропуску на кордоні з Румунією

10 листопада 2022, 17:46
Читать новость на русском

Джерело:

Мустафа Найєм

На кордоні України та Румунії відкрили новий пропускний пункт "Красноїльськ – Вікову де Сус". Це перший побудований пункт на кордоні двох країн за останні 25 років.

Пропускний пункт відкрили прем’єр-міністри України Денис Шмигаль і Румунії Ніколає Чуке. Це перший збудований "з нуля" пропускний пункт за останні 25 років та другий з моменту проголошення незалежності України.

Цікаво Як виїхати за кордон чоловікам, які непридатні до служби та виключені з обліку

Проєкт змінили через війну

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що за проєктом "Красноїльськ" будувався лише для легкового транспорту і тільки для роботи в день. Однак через повномасштабну війну Україна та Румунія домовилися про те, що новий пропускний пункт буде повністю вантажним.

Відсьогодні пункт працює цілодобово для легкового транспорту та порожніх вантажівок. Автотранспорт з товаром поїде щойно з румунського боку кордону буде облаштована дорога,
– зазначив Найєм.

До відкриття "Красноїльська" єдиним вантажним пропускним пунктом був "Порубне – Сірет", який через високу навантаженість пропускав удвічі більше транспорту, ніж дозволяє інфраструктура. Тож відкриття ще одного пункту зменшить навантаження на "Порубне".

Новий пропускний пункт "Красноїльськ" / Фото з телеграму Мустафи Найєма

 

Щодоби "Красноїльськ" зможе приймати до 500 легкових та 100 вантажних автомобілів. До кінця року на українсько-румунському кордоні має з'явитися ще один пропускний пункт "Дяківці – Раковець".

Румунія підтримує Україну

Євроатлантичний центр з координації реагування на катастрофи уклав угоду про співпрацю з Румунією щодо навчання українських парамедиків за стандартами НАТО. Тобто українські парамедики вдосконалюватимуть свої навички за стандартами Альянсу.

Навчання проводитимуть у Румунії за сприяння Департаменту з надзвичайних ситуацій МВС цієї держави. Фінансову допомогу для проведення тренінгів та покриття пов'язаних витрат планують забезпечити через Цільовий фонд реагування на пандемію.

Офіційну церемонію з підписання угоди про співпрацю провели 24 жовтня у штаб-квартирі НАТО.