НАТО може поширити на Україну "ядерну парасольку": що це таке
НАТО могло б поширити на Україну так звану ядерну парасольку. Ядерні держави-члени НАТО мають погрожувати Росії ядерним ударом у відповідь, у разі якщо вона застосує ядерну зброю в Україні.
Таку думку 24 каналу озвучила політологиня, дослідниця Гарвардської школи Кеннеді Мар'яна Буджерин. Раніше повідомлялось про те, що в Білому домі заявили: Україну треба підтримати на "місці", а заявку на вступ у НАТО розглянути пізніше.
Цікаво Замість Будапештського меморандуму: якою має бути гарантія безпеки України
"Ядерна парасолька"
Буджерин розповіла, що НАТО – це ядерний Альянс, до якого входять 3 ядерні держави: США, Велика Британія і Франція. Вони фізично не передають ядерну зброю іншим членам НАТО. Однак у концепції Альянсу закладено, якщо одному з неядерних союзників загрожуватиме ядерний удар, то ядерні члени поширюють стратегію стримування.
Вони можуть від цієї країни погрожувати відповідним ударом для того, щоб удару ворога не було, щоб стримати удар проти без'ядерних членів,
– зазначила політологиня.
Буджерин про те, що таке "ядерна парасолька": дивіться відео
Це не чітка стратегія
Дослідниця Гарвардської школи Кеннеді продовжила, що це не є дуже чітка стратегія. Складно запевнити членів НАТО, зокрема на Сході Європи, що США ризикували б розпочати ядерну війну або застосували ядерні погрози на ядерну загрозу з боку Росії до них. Питання в тому, наскільки стратегія спрацьовує, як заявлено.
"Вважається, що це стримування спрацьовує. Попри те, що Росія вважає війну в Україні – війною з НАТО, заявляючи, що розбереться з Альянсом за постачання Україні зброї, ніяких ударів по території НАТО не було. Вони розуміють, що ця ескалація, вихід за кордони України є дуже ризикованим", – підсумувала вона.
Україна подала заявку на вступ до НАТО: останні новини
- Президент Володимир Зеленський 30 вересня провів засідання РНБО та Ставки Верховного Головнокомандувача. Він заявив, що всі рішення обов'язково виконають, включно зі вступом до НАТО.
- Україна подала заявку на вступ до НАТО за прискореною процедурою. Переговори про це тривали вже певний час, і сьогодні Альянс вже готовий по-іншому сприймати Україну.
- Низка членів Альянсу вже заявила про підтримку. Наприклад, про підтримку вступу України до НАТО заявили Канада та країни Балтії.