Таку думку 24 каналу озвучила політологиня, дослідниця Гарвардської школи Кеннеді Мар'яна Буджерин. Раніше Зеленський пообіцяв, що всі рішення РНБО і Ставки будуть виконані, включно зі вступом у НАТО.

Важливо Україна подала заявку на членство у НАТО: якими будуть наступні кроки

Один документ не гарантуватиме Україні безпеку

Буджерин розповіла, що питання гарантії безпеки завжди було і є дуже болючим для України, з огляду на Будапештський меморандум. Однак підписання одного документу не гарантуватиме нашій державі безпеку. Тут треба продумати багаторівневу політику.

Перше – це власна обороноспроможність України. У першу чергу засоби ППО. Свій власний ВПК, який у партнерстві з Західними партнерами й технологіями мав би власну обороноздатність,
– зазначила політологиня.

Модель Ізраїля дуже важлива для нас

Дослідниця Гарвардської школи Кеннеді продовжила, що модель Ізраїля дуже важлива для нас. Зокрема, про неї згадував і Залужний.

"Невелика країна, оточена ворогами з усіх боків. Вона підтримує дуже тісний важливий стратегічний контакт і партнерство з США. Тут не стоїть питання входження у великі Альянси", – зауважила вона.

Буджерин про те, якою має бути гарантія безпеки України: дивіться відео

Вступ у НАТО не буде швидким

Політологиня додала, що вступ у НАТО не буде швидким. Є такі країни, як-от Угорщина, яка може заблокувати вхід України в Альянс. Німеччина навіть зараз дуже обережно до цього ставиться.

Швидший і більш імовірний варіант – це нав'язати стратегічне партнерство. Бажано з підписанням договору, але можливо й без нього. Можливий такий варіант, який має Південна Корея. У них є договір про військовий взаємозахист з США,
– наголосила Буджерин.

Вона сказала, що ось такий договір міг би бути дієвим. Можливо, також коаліція з Великою Британією і Польщею, про яку говорили раніше. Однак усе одно, яким би не був цей документ, він сам по собі не буде достатнім без наголосу на власну обороноспроможність країни.

Україна подала заявка на вступ у НАТО: що відомо