Українські атаки підірвали військову перевагу Росії у Чорному морі, – The Wall Street Journal
Джерело:
The Wall Street JournalУкраїна значною мірою підірвала військову перевагу Росії у Чорному морі. Для атак на ворожі кораблі наші захисники використовували безпілотники та ракети вітчизняного виробництва.
Зокрема, це дозволило відновити роботу одеських портів. Туди вже почали заходити комерційні судна.
Цікаво "Україна грає у морський бій": у мережі показали недалеке майбутнє флоту Росії – гаряче відео
Росія вже не має переваги в Чорному морі
У The Wall Street Journal зауважили, що на початку повномасштабного вторгнення російський чорноморський флот мав чисельну перевагу над Військово-морськими силами України. Однак зараз ворожі кораблі не наважуються увійти до північно-західної частини Чорного моря, адже їх стримують українські берегові ракети та численні міни.
Внаслідок серії українських ударів російський флот зазнав серйозних втрат. Для ворожих суден більше немає безпечних районів у Чорному морі.
Щоб забезпечити нашу безпеку зараз і в майбутньому, ми повинні починати оборону нашого берега на березі противника. Це підхід, який ми поступово намагаємось впроваджувати,
– розповів командувач ВМС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
Журналісти стверджують, що Росія перебуває в "унікально вразливому становищі" у Чорному морі. Кремль не може замінити втрачені кораблі суднами з інших флотів, адже Туреччина, яка контролює протоки між Чорним та Середземним морями, у лютому 2022 року, тобто на самому початку вторгнення, заборонила прохід військових кораблів.
Варто прочитати Ракета "Нептун" не встигла пройти випробування: Неїжпапа розповів, як її тестували під час війни
Окрім порту в Одесі, Україна продовжує торгівлю через морські порти в дельті Дунаю на кордоні з Румунією. Мовиться про Ізмаїл, Рені та Кілію.
Ці порти продовжують працювати майже на повну потужність, навіть попри часті ворожі атаки "Шахедами". Однак відновлення роботи одеських портів є пріоритетом для нашої держави – тепер без необхідності дотримуватись умов ворога.
За словами директора Інституту морських досліджень Росії при Військово-морському коледжі США Майкла Петерсена, росіяни "більше не володіють ініціативою в Чорному морі". На думку журналістів The Wall Street Journal, вихід Росії із "зернової угоди", яка обмежувала свободу дій українських військових, є "новою фазою війни" за Чорне море.
Зверніть увагу! ГУР та СБУ продовжують проводити успішні операції з ліквідації російського флоту. Зокрема, вночі 13 вересня захисникам вдалося знешкодити російські судна, які перебували на судноремонтному заводі у Севастополі. Внаслідок цього ракетний човен "Ростов-на-Дону", який обстрілював Україну, зазнав серйозних ушкоджень.