Україна не повинна мовчати, – експерт про скандал із Польщею

20 листопада 2017, 21:02
Читать новость на русском

Після того, як між Києвом і Варшавою були досягнуті певні домовленості для залагодження суперечностей, Польща показала, що їй не потрібні поступки з українського боку, а просто треба добивати нашу країну. Це логіка, яку сьогодні використовує РФ. Тому Україні треба зробити два кроки.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

Читайте також: "Смерть Україні": у Варшаві з'явився шокуючий заклик

Політолог зауважує: навіть президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що дії сьогоднішнього правлячого режиму в Польщі аж занадто нагадують дії РФ і можуть бути керованими з Москви. Як вважає Чорновіл, маніпулювання Кремлем цілком можливе. В націоналістичних колах Польщі, які раніше були агентурним середовищем ще з СРСР, могла бути законсервована російська агентура.

З одного боку, зазначає Чорновіл, переможцем стане той, хто буде мудрішим, десь змовчить, перетерпить. З іншого, в України немає часу. Будь-які поступки Польщі після демонстративно не дружніх актів можуть призвести до погіршення ситуації в середині України.

"Є межа. І впливові політики, які працюють в Інституті національної пам’яті України, можуть зробити демарш, заявивши, що не стануть поступатися своєю національною гідністю. Крім того, в ЄС страждає імідж України, де польська дипломатія обливає нас брудом, використовуючи ті ж самі тези, які запускає через підконтрольні ЗМІ Росія. Нас поставлено в ситуацію, коли просто змовчати стане неможливо", – наголошує Тарас Чорновіл.

Читайте також: Україна пішла на невиправдану поступку Польщі, – політолог

Тому, на переконання експерта, треба зробити два кроки. Перший – симетричні заходи. У відповідь на санкції Польщі на в’їзд до ЄС для представників Інституту української національної пам’яті автоматично – від прибиральниці до директора польського Інституту національної пам’яті заборонити в’їзд в Україну.

Польським чиновникам з Інституту національної пам’яті треба заборонити в’їзд в Україну за не дружню політику, розпалювання антиукраїнських настроїв, провокаційні дії на нашій території. Плюс заклики до вбивства українців,
– зауважує політолог.

Саме польський Інститут національної пам’яті, розповідає Чорновіл, був одним з організаторів антиукраїнського мітингу в Перемишлі майже два роки тому, де вигукувалися гасла "Смерть українцям". Ніхто з українських чиновників, наголошує він, таких мітингів не проводив.

По-друге, Україна має подати жорстку апеляцію до органів ЄС із звинуваченням проти Польщі за порушення європейських законів в питанні свободи пересування. Треба повідомити польську сторону, що всі домовленості, досягнуті між нашими країнами, виконуватимуться неухильно після того, як будуть усунуті незаконні дії МЗС Польщі.

Нагадаємо, Польща заборонила в’їзд у країну Святославу Шереметі – відповідальному секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій. Це відбулося після зустрічі у Польщі українських чиновників та дипломатів, де домовилися про співпрацю в питаннях історичного минулого. У Міністерстві закордонних справ України провели розмову з послом Яном Пєклом щодо недопуску відповідального секретаря Святослава Шеремети до Польщі. У самій Польщі вже відреагували на таку заборону. А на марші націоналістів у Варшаві її учасники несли банери про Львів та Вільнюс.