Україна та Росія провели неанонсовані газові переговори у Відні

28 листопада 2019, 22:53
Читать новость на русском

У Відні 28 листопада представники України та Росії провели переговори щодо "співпраці у газовій сфері". Цей раунд перемовин раніше ніхто не анонсував.

Сторони "обмінялися пропозиціями" про це повідомили в пресслужбі Міністерства енергетики Росії.

Важливо: Газові переговори з Росією: що потрібно знати про транзит і новий контракт

Окрім того, домовились зробити "більш інтенсивною спільну роботу у двосторонньому форматі в найближчі дні". Що цікаво, переговори відбулися не у тристоронньому форматі разом з представниками Євросоюзу, як це було раніше.

Сторони обговорили російсько-українське співробітництво в газовій сфері — врегулювання взаємних претензій щодо виконання контрактів, умови транзиту російського газу в Європу з 2020 року, перспективи прямої покупки російського газу для споживачів України,
– повідомляють у російському відомстві.

За даними відомства, у переговорах взяли участь міністр енергетики РФ Олександр Новак, глава Газпрому Олексій Міллер, міністр енергетики України Олексій Оржель, а також керівники Нафтогазу і компанії "Оператор газотранспортної системи України".

Це були перші двосторонні переговори України та Росії щодо газу з 2014 року. Чергові технічні консультації відбулися 20 листопада, наступні були заплановані на 29 листопада – на них будуть представники Єврокомісії, Україна та Росія.

Переговори про газовий контракт: що треба знати

  • Наразі тристоронні переговори між Україною, Росією та Єврокомісією тривають. Попередній контракт про транзит газу між Росією та Україною завершується 31 грудня.
  • Україна хоче укласти контракт на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік . Окрім того, у пропонованому Росією договорі є умова – відмова України та РФ від взаємних претензій в міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів.
  • В "Нафтогазі" наголошують – Україна не збирається забути 22 мільярди доларів, які винна Росія.
  • Російський "Газпром" офіційно відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.
  • У "Нафтогазі" заявляли, що наразі Україна володіє рекордними запасами газу у власних підземних сховищах – 21,7 мільярда метрів кубічних. Європейські країни-партнери теж накопичили рекордні для себе запаси газу – 100 мільярдів метрів кубічних.