Захід може закликати Україну до перемовин з Росією: як це вплине на постачання зброї
Останніми днями західні ЗМІ повідомляють, що Сполучені Штати Америки разом із союзниками дають Києву термін півроку на те, аби продемонструвати результат і деокупувати українські території, а в разі неуспіху будуть переконувати Україну піти на перемовини з Росією. Однак за ці пів року ситуація може кардинально змінитись.
Про це в ефірі 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. Він переконаний, що через пів року Україна повторно домовлятиметься з партнерами.
Дивіться також "Чесні" вибори й відновлення СРСР: що б робила Росія, якби захопила Київ
Шейтельман згадав слова Ходжі Насреддіна, що за пів року "або падишах помре, або віслюк здохне". Мовляв, за цей термін може відбутися багато чого.
Тому зараз, якщо нам таке пропонують: "Ось вам півроку, інакше – ніяк", ми повинні говорити: "Ви давайте нам зброю, літаки, і через півроку все буде так, як ви говорите". А через півроку ми заново будемо домовлятися,
– додав політтехнолог.
Все залежить від подій на фронті
Шейтельман зауважив, що в бізнесі договір діє, поки не вийде його термін, натомість в політиці договір діє лише в день підписання. Він допускає, що Захід міг пообіцяти постачати зброю у великій кількості на півроку, а якщо Україна не зможе відвоювати територію, то воно припиниться. Україна має погоджуватися, а через півроку домовлятися знову, переконаний експерт.
Якщо ми за півроку відступимо далі, то нам все одно зброї не дадуть, про що б ми зараз не домовилися, а якщо ми за півроку звільнимо хоча б половину від окупованої території, то нам все одно зброю дадуть і ніхто не змусить нічого підписувати,
– наголосив мовець.
Військова допомога від Заходу: останнє
- Болгарія відновлює виробництво радянських 122-міліметрових артилерійських боєприпасів для Збройних Сил України. Так, підприємство "Терем" у болгарському місті Костенець припинило виробництво снарядів у 1988 році, а у січні 2022 року відновило їхнє виробництво.
- Німеччина продовжує надавати Україні зброю та техніку. Ба більше, Берлін збільшив кількість допомоги й вирішив надати 300 тисяч снарядів для зенітної самохідної артилерійської установки Gepard.
- Німеччина також пообіцяла надати 2 додаткові танки Leopard2 A6. За словами Пісторіуса, Україна отримає перші важкі танки від Німеччини у перший тиждень березня.
- Українські захисники вчаться керувати німецькими танками. Екіпаж захисників 20 лютого зробив перший постріл з Leopard 2A6.